Gry na PS Plus na luty. Sony znów rozczarowuje

Kolejny miesiąc bez fajerewek. Sony na razie nie odpowiada na ofensywę Microsoftu i w swojej płatnej usłudze - PS Plus - nie umieściła powalających z nóg gier. Jakie tytuły będą dostępne w lutym?

PS Plus to abonament, który pozwala graczom na grę online oraz co miesiąc dostarcza pakiet darmowych gier. W lutym Sony umieści trzy tytuły do pobrania w swojej usłudze.

Zobacz wideo Morawiecki: "Przez esport chcemy wyciągać dzieci z domu". Z sali: "Esport polega na tym, że się siedzi"

Nudny luty

W czasie, gdy Microsoft wręcz rozpieszcza swoich klientów rozbudowaną ofertą na Xbox Game Pass, Sony przyjmuje odmienną taktykę. W lutym posiadacze PS Plusa otrzymują trzy gry. Na PlayStation 4 trafią dwa tytuły, a na PlayStation 5 zaledwie jeden. W porównaniu do stycznia Sony więc zredukowało liczbę dostępnych gier o jedną sztukę. 

Spada nie tylko liczba, ale także jakość. Najciekawiej wygląda bowiem EA Sports UFC 4 dostępne na PlayStation 4. To gra wideo o mieszanych sztukach walki, oparta na licencji największej federacji MMA - UFC. I choć bijatyki są raczej popularnym rodzajem gier, tak samo UFC 4 pochodzi z 2020 roku i bardzo możliwe, że kto jest zainteresowany taką tematyką, to już się z owym tytułem zapoznał.

Minecraft SquidCraft Games Squid Game Squid Game w Minecraft? Turniej pobił rekordy oglądalności

Posiadacze PS5 zaś muszą zadowolić się tylko jedną grą - Planet Coaster: Console Edition. To symulacja budowy i zarządzania parkiem rozrywki. Gra wkrótce skończy sześć lat, ciężko więc mówić o hitowej produkcji w ofercie Sony.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Oferta PS Plus na luty 2022:

  • EA Sports UFC 4 (PS4)
  • Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure (PS4)
  • Planet Coaster: Console Edition (PS5)

PS Plus to specjalny abonament, który pozwala na grę online, ale także ma w sobie kilka innych bonusów. Przede wszystkim są to gry, które posiadacz PS Plusa może pobierać za darmo i które zmieniają się co miesiąc. 

W ostatnich miesiącach oferowane gry nie są jednak aż tak atrakcyjne, zwłaszcza w porównaniu do oferty Microsoftu dostępnej na Xboksie. Być może Sony ma w planach stworzenie nowego abonamentu, bowiem PS Plus funkcjonuje już 10 lat. 

Filip 'tudsoN' Tudev, Anonymo Esports Zastępuje gracza, który nie istnieje? Dla niego może to być przełomowy rok. "Zdobyłem dużo doświadczenia"

Więcej o: