Gry na PS Plus na luty. Sony znów rozczarowuje

Kolejny miesiąc bez fajerewek. Sony na razie nie odpowiada na ofensywę Microsoftu i w swojej płatnej usłudze - PS Plus - nie umieściła powalających z nóg gier. Jakie tytuły będą dostępne w lutym?

PS Plus to abonament, który pozwala graczom na grę online oraz co miesiąc dostarcza pakiet darmowych gier. W lutym Sony umieści trzy tytuły do pobrania w swojej usłudze.

Zobacz wideo Morawiecki: "Przez esport chcemy wyciągać dzieci z domu". Z sali: "Esport polega na tym, że się siedzi"

Nudny luty

W czasie, gdy Microsoft wręcz rozpieszcza swoich klientów rozbudowaną ofertą na Xbox Game Pass, Sony przyjmuje odmienną taktykę. W lutym posiadacze PS Plusa otrzymują trzy gry. Na PlayStation 4 trafią dwa tytuły, a na PlayStation 5 zaledwie jeden. W porównaniu do stycznia Sony więc zredukowało liczbę dostępnych gier o jedną sztukę. 

Spada nie tylko liczba, ale także jakość. Najciekawiej wygląda bowiem EA Sports UFC 4 dostępne na PlayStation 4. To gra wideo o mieszanych sztukach walki, oparta na licencji największej federacji MMA - UFC. I choć bijatyki są raczej popularnym rodzajem gier, tak samo UFC 4 pochodzi z 2020 roku i bardzo możliwe, że kto jest zainteresowany taką tematyką, to już się z owym tytułem zapoznał.

Posiadacze PS5 zaś muszą zadowolić się tylko jedną grą - Planet Coaster: Console Edition. To symulacja budowy i zarządzania parkiem rozrywki. Gra wkrótce skończy sześć lat, ciężko więc mówić o hitowej produkcji w ofercie Sony.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Oferta PS Plus na luty 2022:

  • EA Sports UFC 4 (PS4)
  • Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure (PS4)
  • Planet Coaster: Console Edition (PS5)

PS Plus to specjalny abonament, który pozwala na grę online, ale także ma w sobie kilka innych bonusów. Przede wszystkim są to gry, które posiadacz PS Plusa może pobierać za darmo i które zmieniają się co miesiąc. 

W ostatnich miesiącach oferowane gry nie są jednak aż tak atrakcyjne, zwłaszcza w porównaniu do oferty Microsoftu dostępnej na Xboksie. Być może Sony ma w planach stworzenie nowego abonamentu, bowiem PS Plus funkcjonuje już 10 lat. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.