Meksykańskie kartele rekrutują nowych członków przez GTA? Szokujący raport

W GTA dozwolne jest wszystko - pobicia, zabójstwa, kradzieże i napady. Kryminalny, wirtualny świat wykorzystują kartele narkotykowe w Meksyku, które rekrutują tam nowych członków, ale już do działalności w prawdziwym świecie.

Wojna z kartelami w Meksyku to jeden z najkrwawszych obecnie konfliktów na świecie. Tamtejszy świat przestępczy wykorzystuje coraz to bardziej zaawansowane technologie, by pokonać przeciwników. W ostatnim czasie wykryto nowy sposób rekrutacji - odbywa się w grze komputerowej - ujawnia raport Forbesa.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Gry wykorzystywane do handlu narkotykami

W listopadzie 2021 roku w amerykańskim stanie Arizona urzędnicy celni i ochrony granic zatrzymali samochód, w którego zbiorniku paliwa znaleźli 60 kilogramów metamfetaminy. W zatrzymaniu nie byłoby nic specjalnego, gdyby nie nietypowe wyznanie kierowcy jeepa - Alyssy Navarro. 

Dziewczyna, która handlowała narkotykami zdradziła swoją historię powiązań z kartelami narkotykowymi. Pierwszy kontakt pojawił się bowiem w trakcie gry w GTA Online. To wersja GTA multiplayer, gdzie gracze mogą spotkać się na wirtualnych ulicach. Kobieta poznała w grze gracza o imieniu "George". Od znajomości w GTA, poprzez wiadomości na Snapchacie, aż po prawdziwe spotkanie. 

FaZe Clan powstał w 2010 roku i zaledwie po 11 latach wkroczy na giełdę.Szalony pomysł organizacji. Nagrodą milionowy kontrakt i sportowy samochód

George, który miał za zadanie wcielić nowego członka do kartelu, zaproponował dziewczynie rolę "biegacza", czyli handlarza narkotyków, mającym kontakt z ostatecznymi klientami. Navarro usłyszała jeszcze drugą propozycję - dostarczanie elektroniki do Meksyku. Wynagrodzenie? 2000 dolarów za podróż. 

Ostatecznie dziewczyna ląduje w rękach policji. Została skuszona wizją szybkiego zarobienia dużych pieniędzy - musiała tylko udać się do Meksyku, wziąć przygotowane auto i przetransportować je do Stanów Zjednoczonych. Jej próba została jednak udaremniona przez władze USA

Cała historia jest przede wszystkim ostrzeżeniem przed nawiązywaniem zbyt bliskich kontaktów z nieznajomymi przez internet. Warto, by dorośli sprawdzali, co ich dzieci robią w sieci i z kim się kontaktują. Osoby pełnoletnie powinny zaś ostrożnie podchodzić do podejrzanych kontaktów. Obecnie wiele gier komputerowych posiada tryb multiplayer, w którym możemy poznać graczy z całego świata. Niektórzy jednak nie mają dobrych intencji i poszukują znajomych, by ich wykorzystać. 

FIFA 22Darmowa paczka w FIFA 22 i Mohamed Salah. Jak je zdobyć?

Więcej o: