Kolejne Gwiezdne Wojny? Wiemy kto stworzy nową grę

Electronic Arts ogłosiło rozpoczęcie prac nad trzema nowymi tytułami umieszczonymi w uniwersum Star Wars. Za produkcję odpowiada studio Respawn znane z Apex Legends.

Uniwersum Gwiezdnych Wojen - liczne filmy, książki i komiksy - kojarzy niemal każdy. Jak wynika z najnowszego ogłoszenia Electronic Arts, gracze wkrótce doczekają się nowych gier w klimacie rycerzy Jedi i ich odwiecznych rywali, Sithów.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

Respawn w akcji

Jak wynika z oświadczenia zamieszczonego przez Electronic Arts na oficjalnej stronie, przedsiębiorstwo doszło do porozumienia z właścicielem praw do serii Star Wars. Celem współpracy jest opublikowanie aż trzech nowych tytułów traktujących o świecie rycerzy Jedi.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Za gry będzie odpowiadać studio Respawn Entertainment, które możemy kojarzyć z takich produkcji jak Apex Legends, Titanfall czy Star Wars Jedi: Fallen Order. Ostatni tytuł został przyjęty przez fanów Gwiezdnych Wojen z entuzjazmem, chwaląc Respawn za wykonaną pracę.

MinecraftZaskakujący pomysł internauty. Przeniósł piłkę nożną do Minecrafta

Trzy odmienne gatunki

Wszystkie z zapowiedzianych gier, pomimo dzielenia uniwersum, będą reprezentować zupełnie różne gatunki. Pierwszą z nich będzie kontynuacja Star Wars Jedi: Fallen Order, gry, która trafiła na komputery w listopadzie 2019 roku i sprzedała się w ponad dziesięciu milionach egzemplarzy. Historia opowiada o Calu Kestisie, padawanie Jedi, który wraz z towarzyszami próbuje odbudować upadły zakon Jedi.

Na temat pozostałych gier nie mamy aż tak szczegółowych informacji. Poznaliśmy jednak ich gatunki. Jedną z nich będzie pierwszoosobowa strzelanka. Druga zaś to gra strategiczna AAA, która powstanie przy współpracy z kolejnym studiem - Bit Reactor.

Zadowolenia z nawiązanej współpracy nie kryje wiceprezes Lucasfilm Games. Studio Respawn zademonstrowało ponadprzeciętne umiejętności w tworzeniu gier opowiadających historię ze świata Star Wars - stwierdził Douglas Reilly, oczekując efektów najnowszej kolaboracji.

FIFA 22Jak zagłosować na 12. zawodnika FIFA 22 TOTY? Interesująca lista nominowanych

Więcej o: