Xbox rośnie w siłę. Miliony ludzi wykupiło usługę

Microsoft coraz odważniej porusza się po rynku gier komputerowych. Symbolem tego jest Game Pass, który przyciągnął ogromną rzeszę graczy. O jakiej liczbie mowa? Według najnowszych informacji z abonamentu korzysta już ponad 25 milionów osób.

Subskrybując Game Pass gracz otwiera sobie drogę do wielu znakomitych gier w przystępnej cenie. Wystarczy bowiem opłacić abonament, by otrzymać dostęp do sporej biblioteki. Usługa jest już tak popularna, że przyciągnęła do siebie 25 milionów osób.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Microsoft kontratakuje

Bitwę konsol od dłuższego czasu wygrywało Sony. Jak jeszcze walka pomiędzy PlayStation 3 a Xbox 360 była wyrównana, tak PlayStation 4 zdominował rynek w trakcie ósmej generacji. W 2020 roku spodziewano się, że dominacja japońskiej firmy nadal będzie trwać. Reguły gry może jednak zmienić bardzo dobra zagrywka Microsoftu, czyli Game Pass.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Amerykańska firma zdobyła serca graczy za sprawą Xbox Game Passa. To abonament, który daje dostęp do biblioteki gier liczącej dziesiątki wysokiej jakości tytułów. Co więcej, subskrypcja pozwala na grę zarówno na Xboksie jak i PC.

Sam abonament jednak nie wystarczyłby, bowiem PlayStation również ma podobną usługę – PS Plusa. Różnicę robią jednak zestawy gier dostępnych w obu ofertach. Tutaj Microsoft miażdży konkurencję na głowę.

Gracze za kilkaset złotych rocznie mają dostęp do najnowszych gier, a także tytułów na wyłączność. W dodatku gry ulegają ciągłej rotacji, dzięki czemu subskrybenci mają wystarczającą ilość czasu, by zapoznać się z produkcją, a następnie sprawdzić inne tytuły.

Sukces Xbox Game Passa potwierdzają liczby. Microsoft pochwalił się bowiem, że z usługi korzysta obecnie ponad 25 milionów ludzi. Co ciekawe, jeszcze rok temu było to „zaledwie" 18 milionów. Tak szybki przyrost świadczy o rosnącej popularności Xbox Game Passa. Abonament może jeszcze zyskać na sile – po tym, jak Microsoft ogłosił przejęcie Activision Blizzard, czyli wiele kultowych marek w świecie gamingu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.