Sony wskazało gry godne uwagi w 2022 roku. Doceniono polskich twórców

Były podsumowania, więc pora na zapowiedzi tego, co wydarzy się w 2022 roku. Z pomocą przychodzi Sony. Japońska firma stworzyła listę najgorętszych premier nadchodzących miesięcy. Co ciekawe wyróżniono Dying Light 2 - produkcję polskiego Techlandu.

Gracze w 2022 nie będą narzekać na nudę. Przypomina o tym Sony, które stworzyło listę najciekawszych gier tego roku. Wśród wyróżnionych znalazło się miejsce dla Dying Light’a.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Wysoka pozycja polskiej produkcji

Lista stworzona przez Sony ma łącznie 22 pozycje. Dying Light 2 – czyli gra od Techlandu, polskiego studia, wylądowała aż na 4. miejscu. Japończycy ewidentnie docenili polski produkt, stawiając go tak wysoko na swojej liście. Warto w tym miejscu zauważyć, że Dying Light 2 będzie dostępny na wszystkie platformy, nie jest to więc ekskluzywny tytuł na PlayStation.

Z drugiej strony pominięcie Dying Lighta 2 byłoby mocno kontrowersyjne. Gra jest wyczekiwana przez wielu graczy na całym świecie. To efekt bardzo dobrego przyjęcia pierwszej części, której premiera odbyła się kilka lat temu. Do tego czasu „jedynkę" sprzedano w kilkunastu milionach kopii.

W Dying Light 2 twórcy włożyli jeszcze więcej pieniędzy i pracy, wszystko po to, by przebić swoją wcześniejszą produkcję. Premiera drugiej części nadejdzie 4 lutego 2022 roku.

Co jeszcze na liście?

Sony na liście umieściło exclusive’y, czyli gry tworzone na wyłączność dla PlayStation. Na pierwszym miejscu wylądował Horizon Forbidden West. Nie będzie zaskoczeniem, jeśli napiszemy, że Horizon to gra wydawana przez Sony i exclusive na PlayStation.

Drugie miejsce zajmuje kolejna gra na wyłączność – Uncharted Kolekcja Dziedzictwo Złodziei. Tym razem jednak nie jest to całkiem nowa gra, a „odświeżony kotlet", czyli przygody Nathana Drake’a, ale wyprodukowane z myślą na PlayStation 5.

Trzecie miejsce należy zaś do Elden Ring, czyli gry dostępnej na wszystkie platformy, która pojawi się w lutym 2022 roku. Co ciekawe scenariusz do tej produkcji współtworzył George R. R. Martin – twórca kultowej sagi Pieśni Lodu i Ognia znanej szerzej jako Gra o Tron.

Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Pełna lista:

 1. Horizon Forbidden West
 2. Uncharted Kolekcja Dziedzictwo Złodziei
 3. Elden Ring
 4. Dying Light 2
 5. God of War Ragnarok
 6. Gran Turismo 7
 7. Gotham Knights
 8. Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin
 9. Ghostwire: Tokyo
 10. Tiny Tina's Wonderlands
 11. Rainbow Six Extraction
 12. Suicide Squad: Kill the Justice League
 13. Stray
 14. OlliOlli World
 15. Salt and Sacrifice
 16. Little Devil Inside
 17. Sifu
 18. Oxenfree 2: Lost Signal
 19. Tchia
 20. Babylon's Fall
 21. Forspoken
 22. The Lord of the Rings: Gollum
Więcej o:
Copyright © Agora SA