Dysk SSD w zestawie z grą? Przetestowaliśmy WD_BLACK SN750SE

Dość nietypowo dla nas zdecydowaliśmy się tym razem przetestować wewnętrzny dysk SSD od znanej firmy WD, do którego dołączono grę Battlefield 2042.

O ile Battlefield 2042 okazał się być niewypałem to dysk WD SN750 SE wręcz przeciwnie. Solidny sprzęt, od którego dostajemy to, czego oczekiwaliśmy.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

WD_BLACK SN750 SE z Battlefieldem 2042 w zestawie

Dyski WD_BLACK znane są głównie wśród graczy. Nic dziwnego, bo SSD to już standard w branży gamingowej. Tym razem zdecydowano się połączyć dysk z grą. W zestawie otrzymaliśmy niewielkie pudełko z samym dyskiem, a także kodem do gry (na Origina). Dysk wygląda naprawdę standardowo i poza logotypem gry nie znajduje się na nim nic unikalnego.

Rogue, Adrian 'Trymbi' Trybus na Worlds 2021Ruszyły najważniejsze rozgrywki Europy i Ameryki. Jak radzą sobie Polacy?

Jak to wygląda jednak pod względem technicznym? Podstawową informacją jest fakt, że dysk przystosowano do standardu PCIe 4.0, ale dobra wiadomość jest taka, że dysk zamontujemy również do płyt głównych PCIe 3.0.

Dysk WD_BLACK SN750SEDysk WD_BLACK SN750SE fot. WD

WD_BLACK Dashboard - monitoring dysku

Dysk, który otrzymaliśmy ma pojemność 500GB o prędkości zapisu 3600 mb/s. Nie jest to powalająca specyfikacja, ale jest naprawdę solidnie, biorąc pod uwagę, że wszelkie benchmarki również wskazują, iż ta prędkość w rzeczywistości jest prawie w całości wykorzystywana. Warto podkreślić, że gry znajdujące na dysku wczytują się bardzo sprawnie, co też oszczędza nam sporo nerwów, na przykład w sytuacji, gdy martwimy się, czy uda nam się dołączyć do meczu w wyznaczonym czasie.

Skórki na bronie w Counter Strike'u potrafią kosztować setki tysięcy złotychFatalna pomyłka gracza. Stracił dziesiątki tysięcy dolarów. Sprawa trafiła do sądu

Dodatkowym atutem jest WD_BLACK Dashboard, który monitoruje stan dysku i optymalizuje jego wydajność w grach. Program na bieżąco monitoruje również aktualizacje sterowników, co z pewnością jest bardzo wygodne w momencie, w którym musimy dbać o aktualne sterowniki w wielu komponentach naszych komputerów.

WD_BLACK SN750 SE to dysk, do którego nie można mieć zastrzeżeń. Spisuje się dokładnie tak, jak można było oczekiwać. Wydaje się również, że sprzedaż w zestawie z nowym Battlefieldem jest bardzo logicznym ruchem, który zwiększa zainteresowanie wśród fanów gamingu. Dysk o pojemności 1GB w zestawie z grą znajdziecie w cenie 1100-1200 zł, zaś 500GB na stronie producenta za niecałe 650 zł.

Denis 'electroNic' Sharipov, NAVIRosjanie grzmią po wyborze esportowca. "To rabunek. Nie szukajcie logiki"

Więcej o: