Gwiazda wraca na Twitcha. Streamował bez przerwy przez 31 dni.

Ludwig Ahgren zasłynął transmisją trwającą 31 dni bez przerwy. Teraz zapowiada kolejny maraton, jednak nie wie, ile on potrwa.

Transmisje na żywo, na których czas trwania mają wpływ widzowie, nie są nowością w Internecie. Odbiorcy na długość relacji mogą wpłynąć w różny sposób, zależnie od zasad ustanowionych przez nadającego. Zazwyczaj chodzi jednak o donacje - przykładowo za każdy wpłacony przez widzów dolar, streamer zobowiązuje się do spędzenia na żywo minuty dłużej.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Klucz do rozwinięcia kariery

Zdarza się, że podjęcie inicjatywy przedłużanego livestreama może być najlepszą decyzją w karierze streamera. Tak było w przypadku Ludwiga Ahgrena. Twórca treści pochodzenia amerykańskiego w marcu ubiegłego roku złożył swoim widzom interesującą obietnice: za każdą płatną subskrypcję lub wpłatę bitsów - płatnej waluty platformy Twitch - przedłuży transmisję o 15 sekund.

Inicjatywa Ludwiga prędko zdobyła popularność w Internecie. Streamer uzyskał blisko 300 tysięcy subskrypcji, zapisując się na szczycie listy najchętniej subskrybowanych użytkowników Twitcha. Transmisja została zakończona dopiero po 31 dniach, które było maksimum ustalonym przez Ahgrena na początku kilkutygodniowego live’a.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Jeśli mowa o samej długości streama, Ludwig w żadnym wypadku nie ustanowił rekordu. Przykład dłuższych transmisji można znaleźć także na polskim Twitchu. Pod koniec 2020 roku Kuba "Kubx" Świtała dostarczał widzom rozrywkę przez przeszło 40 dni.

GTA IVZnamy datę premiery GTA 6? Ten komunikat wiele zdradza

Czas na drugi maraton

Ludwig nie zamierza na długo porzucić formatu, który przyniósł mu międzynarodową sławę. Jak powiadomił w swoich mediach społecznościowych, zamierza zorganizować kolejny stream-maraton. Tym razem o długości jego trwania nie będą decydować widzowie, lecz pośrednio on sam.

Nowa, potencjalnie długa transmisja Ahgrena rozpocznie się 15 stycznia. Data nie jest przypadkowa, albowiem właśnie wtedy premierę będzie miała trzecia odsłona gry Pogostuck. Live potrwa tak długo, aż streamer ukończy tę grę.

U jego podstaw leżały prądy kulturowe, które płynęły nieprzerwanie od końca drugiej wojny światowejYoutuber stracił 3 i pół miliona dolarów. Kupił karty Pokemon

Więcej o: