Znamy datę premiery GTA 6? Ten komunikat wiele zdradza

GTA 6 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier, która nawet nie została zapowiedziana. Notowania giełdowe mogą jednak nieść pewną wskazówkę.

Grand Theft Auto to bezapelacyjnie jedna z najbardziej kultowych serii gier. Wcielamy się w różnych bohaterów, odgrywając ich rolę w otaczającym świecie i poznając przedstawioną przez twórców historię. Od premiery ostatniej odsłony GTA minęło przeszło osiem lat. Nic więc dziwnego, że fani z coraz większym zapałem wypatrują na horyzoncie wieści o kontynuacji ulubionego tytułu.

Zobacz wideo Propozycja na wieczorne granie: Forza Horizon 4 [RECENZJA]

Prognozy finansowe budzą nadzieję

Take-Two opublikowało raport finansowy za rok 2020/2021. Oprócz świętowania rekordowego przychodu wynoszącego ponad 3 miliardy dolarów, przedstawiciele firmy podzielili się optymistycznym przekonaniem o regularnym wzroście wyników.

Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Wydawca w przeciągu trzech lat ma opublikować przeszło 60 nowych tytułów. Największy zysk ma pojawić się w roku rozliczeniowym 2023/2024. Analitycy podtrzymują, że w celu osiągnięcia oczekiwanego wzrostu, potrzebna jest prawdziwa bomba. Nie trzeba daleko szukać w katalogu produkcji Take-Two daleko, aby wpaść na pomysł, że może chodzić o GTA 6.

Romelu Lukaku został ambasadorem UFL. Nowy konkurent FIFY ma kolejnego partnera. To utytułowany klub

Historia może się powtórzyć

To nie byłby pierwszy przypadek, kiedy prognozy finansowe zwiastują nadejście produkcji ciężkiego kalibru. Ostatnim razem doszło do tego przed premierą GTA 5. W 2011 roku w ten sposób zasugerowano premierę GTA 5, a późniejsze obniżenie prognoz pokryło się idealnie z opóźnieniem premiery.

Kwestią domysłów pozostaje jeszcze uniwersum, w którym zagościmy za pośrednictwem GTA 6. W plotkach najczęściej wspomina się powrót do Vice City. Niestety, na pewne informacje jesteśmy zmuszeni poczekać do momentu, aż wydawca zabierze głos.

'God of War' God of War dostępny na PC. Jak wygląda w porównaniu do konsol?

Więcej o: