Nowy konkurent FIFY ma kolejnego partnera. To utytułowany klub

United Football League coraz bardziej podkręca atmosferę. Gra mianowana nową konkurencją dla FIFY i eFootballu ogłosiła kolejne partnerstwo. Mowa o współpracy z Celtic Football Club.

UFL to nadchodząca gra piłkarska, która chce rywalizować na rynku z takimi firmami jak EA Sports i Konami. Na razie informacje na temat produkcji są niewielkie, ale marka już zdążyła nawiązać kilka współprac.

Zobacz wideo Morawiecki: "Przez esport chcemy wyciągać dzieci z domu". Z sali: "Esport polega na tym, że się siedzi"

Celtic gra w jednej drużynie z UFL

Były gwiazdy futbolu, takie jak Romelu Lukaku czy Roberto Firmino, a teraz nadeszła pora na cały klub. Celtic Football Club ogłosił współpracę z United Football League, w skrócie UFL. To nowa gra piłkarska.

Partnerstwo ogłoszono na Twitterze. – Celtic FC z dumą ogłasza ekscytującą współpracę z UFL, grą piłkarską nowej generacji opartą na zasadach „fair play". Razem zamierzamy postawić się piłkarskim konwencjom! – brzmi ogłoszenie.

UFL zbiera zawodników

Tym samym urosła liczba partnerów, którzy już współpracują z UFL. Obecnie producent gry – Strikerz Inc. – posiada trzech ambasadorów. Są to Ołeksandr Zinczenko, Roberto Firmino i Romelu Lukaku. Ponadto firma współpracuje z kilkoma klubami. Na oficjalnej stronie UFL możemy znaleźć pełne zestawienie. Celtic dołączył więc do West Hamu, Sportingu, Szachtaru, Borussi Moenchengladbach, AS Monaco, Besiktasu.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Lista może imponować, zwłaszcza, że mówimy nadal o grze, która jest dopiero zapowiedziana. Wygląda jednak na to, że producenci na poważnie podeszli do tematu i przygotowują pokaźną bazę partnerów.

Na czym polega współpraca? Na razie nie zdradzono żadnych informacji na ten temat. Możemy się jednak domyślać, że wyżej wymienione kluby pojawią się na pewno w UFL, a gra będzie miała pełną licencję do wszystkich elementów marek takich jak koszulki, zawodnicy czy być może nawet stadion.

Wkrótce dowiemy się czegoś więcej o samym UFL. 27 stycznia zaplanowano bowiem oficjalny pokaz nagrań z gry. Sama produkcja oparta będzie na silniku Unreal Engine i będzie dostępna na wszystkich konsolach. Co ciekawe gra ma być bezpłatna. Na razie jednak nie znamy daty premiery.

Nowy Matty Cash już w FIFA 22! Tak teraz wyglądają PolacyNowy Matty Cash już w FIFA 22! Tak teraz wyglądają Polacy

Więcej o: