Fani czekają na tę grę od ponad dekady. Premierę przesunięto

Fani serii S.T.A.L.K.E.R muszą ponownie uzbroić się w cierpliwość. Nowa odsłona serii oczekiwana od blisko 13 lat została ponownie opóźniona.

Katastrofa Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej rzuciła cień na codziennie życie mieszkańców Europy w 1986 roku. Jak się jednak okazuje, przykre wydarzenia stały się punktem wyjścia do wielu dzieł kultury. Jednym z nich są gry komputerowe, a na najnowszy tytuł o fikcyjnych opowieściach wprost z czarnobylskiej Zony niektórzy oczekują już ponad dekadę.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Kultowa produkcja zdobyła rzeszę fanów

Każdy, kto w pierwszej dekadzie XXI w. miał styczność z komputerem i grami, z całą pewnością przynajmniej słyszał o serii S.T.A.L.K.E.R. Kultowe trzy produkcje o podtytułach Cień Czarnobyla, Czyste Niebo oraz Zew Prypeci wciągały graczy wprost do Zony, fikcyjnego obszaru okalającego Czarnobylską Elektrownię Jądrową.

Historia Czarnobyla jest jednak zupełnie inna, niżeli znamy ją ze współczesności. Po katastrofie nuklearnej na terenie okalającym miasto zaczęły pojawiać się tajemnicze artefakty, anomalie i mutanty. Przyciągnęły one natychmiastowo uwagę stalkerów, wojsko oraz naukowców.

Seria swoim niespotykanym wcześniej klimatem i przedstawioną historią zawładnęła sercami graczy. Po zakończeniu "Zewu Prypeci" fani oczekiwali kontynuacji historii przedstawionej w S.T.A.L.K.E.R.Z.E. Jak jednak wiemy obecnie, blisko 13 lat po premierze ostatniej gry, sympatycy będą musieli uzbroić się w dalszą cierpliwość.

Showa American StoryTa gra może być wielkim zaskoczeniem. Nietypowe uniwersum

S.T.A.L.K.E.R 2, czyli niekończąca się opowieść

O kolejnej odsłonie serii S.T.A.L.K.E.R, tym razem dumnie ozdobioną cyfrą 2, zaczęto mówić jeszcze w sierpniu 2010 roku. Studio GSC Game World zajmujące się jego produkcją było bohaterem wielu perypetii. W przeciągu lat mogliśmy słyszeć pogłoski o anulowaniu prac nad grą, upadłości firmy czy nawet utracie praw do marki.

Temat czwartej z kolei odsłony cyklu powrócił jak bumerang, gdy ukraińskie studio w 2018 roku poinformowało o pracach nad stworzeniem S.T.A.L.K.E.R.A 2. W pierwszej kolejności anonsowano, że gra ujrzy światło dzienne jeszcze w 2021 roku, co było wczesną i dość orientacyjną estymacją.

Fani poznali datę premiery.. dwukrotnie

13 czerwca 2021 roku właśnie odbyły się targi E3, gdzie S.T.A.L.K.E.R 2: Heart of Chernobyl został pełnoprawnie przedstawiony fanom. Twórcy podjęli współpracę z Microsoftem, a przedstawiony zwiastun zapowiadał datę premiery. Gra miała ujrzeć światło dziennie 28. kwietnia 2022.

 

Miała, no właśnie. Jak dowiedzieliśmy się w ostatnich dniach za pośrednictwem mediów społecznościowych GSC Game World, premiera gry została przesunięta na ósmego grudnia tego samego roku. Dodatkowe siedem miesięcy oczekiwania - a dla deweloperów pracy - ma korzystnie wpłynąć na tytuł. Jak przyznaje producent, jest to największa gra w historii studia, która wciąż wymaga dogłębnych testów i poprawek, aby osiągnąć zadowalający poziom.

Czy to złe posunięcie? Z pewnością będzie źródłem smutku dla najbardziej zagorzałych fanów serii. Bazując na niedawnej historii z Cyberpunkiem łatwo wysnuć jednak prosty wniosek. Lepiej grę przesunąć w czasie i wydać w stadium, które spotka się z aprobatą odbiorców, niżeli zaliczyć wczesną wtopę i poprawiać tytuł przez rok od jego wydania. 

Polowanie na Pokemony powodem niebezpiecznej sytuacji drogowej.Gra ważniejsza od służby? Amerykańscy policjanci mają problemy

Więcej o: