W hitowej grze pojawiła się nowa agentka. Co dokładnie potrafi?

Początek stycznia to kolejna już aktualizacja Valoranta. Patch 4.0 jest przełomowy, bowiem wprowadza sporo zmian, a przede wszystkim zawiera nową agentkę - Neon. Co potrafi nowa postać?

Riot Games wprowadził oczekiwany patch do Valoranta oznaczony numerem 4.0. Gracze mogą się przygotować na wiele nowości – zmodyfikowano bowiem kilka broni i map. Wprowadzono również Neon – agentkę z Filipin.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Nowa agentka w Valorancie – Neon

Od kilku dni wiedzieliśmy, że Riot Games planuje wprowadzić do gry nową postać. Dzisiaj zaś Neon jest dostępna dla każdego, bowiem pojawiła się w grze wraz z najnowszą aktualizacją. Tym samym minęło ponad trzy miesiące, zanim Riot zdecydował się dodać do Valoranta nowego bohatera.

Kim jest Neon? To dziewczyna z Filipin, która uwielbia dynamikę. Będzie więc to doskonały wybór dla graczy, którzy nie lubią nudy. Sądząc po jej umiejętnościach, możemy spodziewać się, że będzie ona częstym pickiem zawodowców. Musi jednak minąć kilka tygodni, by esportowcy zdążyli opanować potencjał Neon.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Co dokładnie potrafi? Umiejętności Neon to mieszanina i ulepszenie kilku specjalności, które posiadają inni agenci. Tak oto nasza bohaterka z Filipin będzie mogła „ślizgać się", a ta zagrywka jest łudząca podobna do „dasha" w wykonaniu Jett. Neon również potrafi stawiać ściany – dwie jednocześnie, tworząc wąski korytarz. Jest to swego rodzaju ulepszenie umiejętności, którą posiada Phoenix.

 

Trzecią zagrywką nowej agentki jest błyskawica przekaźnikowa, która działa podobnie jak bomba. Widzimy tutaj aluzję do kilku poprzednich agentów, którzy potrafi w ten sposób atakować przeciwnika. Umiejętnością specjalną Neon jest zaś wiązka błyskawicy wystrzeliwana z jej palca. Porównania do Jett znowu piszą się same.

Jak widać Neon to zdecydowanie jedna z najciekawszych agentek. Jest 18. postacią w grze, ale z miejsca może stać się jednym z najczęstszych wyborów graczy. Nic dziwnego, bowiem łączy naprawdę wyjątkowe umiejętności, dotychczas wiązane z kilkoma innymi postaciami.

Krzysztof 'Goofy' Górski w barwach Wisła All in! Games Kraków.Nagrody rozdane. Wisła Kraków zdominowała galę ESL Mistrzostw Polski

Inne, ważne zmiany

Patch 4.0 to nie tylko Neon, ale również kilka innych zmian, które są ważne z perspektywy gracza. Producenci zmodyfikowali kilka broni takich jak Spectre, Ares, Guardian i Bulldog. Zmiany dotknęły przede wszystkim szybkość strzelania.

Poprawiono również kilka miejsc na mapach takich jak Bind i Breeze. Dużo nowego jest do zobaczenia w punkcie A na Breeze, gdzie dodano potężny kontener i powiększono basen. Bind przeszedł bardziej kosmetyczne zmiany, chociaż zamiana wysokiej skrzyni na taką, na którą atakujący mogą samodzielnie wejść w drodze na site A może znacząco wpłynąć na rozgrywkę.

IEM Katowice 2022 pod znakiem X - 10. edycja legendarnego turnieju powraca do Spodka w nowej formieIEM Katowice 2022 pod znakiem X - 10. edycja legendarnego turnieju powraca do Spodka w nowej formie

Więcej o: