Gra ważniejsza od służby? Amerykańscy policjanci mają problemy

Dwaj policjanci z Los Angeles zostało zwolnionych ze służby. Zamiast odpowiedzieć na wezwanie, woleli grać w Pokemon GO.

Technologia mobilna, jak i dedykowane na nią gry przeszły w ostatniej dekadzie ogromny rozwój. Tytuły, które możemy zabrać ze sobą wszędzie, niezależnie gdzie się udajemy, są coraz bardziej pochłaniające. Doskonale przekonali się o tym dwaj policjanci pełniący służbę w Los Angeles.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Rzadki pokemon lepszy niż obowiązki

Pierwszy akt sytuacji rozegrał się blisko pięć lat temu, choć sprawa toczy się do dziś. 15 kwietnia 2017 roku departament policji w Los Angeles otrzymał zgłoszenie o trwającym rozboju w jednym ze sklepów galerii handlowej Baldwin Hills Crenshaw Plaza. Zgłoszenie odebrał policjant Seargent Gomez, który natychmiastowo poprosił o wsparcie.

Jak się okazuje, wsparcia jednak nie otrzymał. Wzywani Louis Lozano oraz Eric Mitchel nie odpowiedzieli na zawołanie, początkowo twierdząc, że go nie usłyszeli, ponieważ znajdowali się w głośnej części miasta. Gomez zażądał weryfikacji nagrań z wewnątrz radiowozu. Wynik inspekcji okazał się szokujący.

Lozano i Mitchel usłyszeli wezwanie, po czym podjęli dyskusję, czy warto na nie odpowiadać. Skupili się bowiem na polowaniu na rzadkie stworki w grze Pokemon GO. Udało im się wówczas złapać Snorlaxa oraz Togetica, jednocześnie zaciskając pętlę na szyi swojego zatrudnienia.

Misfits Gaming BezumNowy zespół polskiego trenera. Zasilił polską kolonię w Misfits

Policjanci złożyli apelację

Policjantom postawiono szereg zarzutów związanych z brakiem odpowiedzi na wezwanie i graniem podczas służby, ostatecznie zwalniając ich z pracy. Ci jednak nie zgadzali się z nałożoną karą, decydując się na apelację.

Byli mundurowi stwierdzili, że władze dokonały bezpodstawnego przesłuchania nagrań z wnętrza samochodu, jednocześnie naruszając tym ich prawa. Dodatkowo wyparli się części zarzutów dotyczących grania w Pokemon GO, jednocześnie przyznając się do opuszczenia obszaru patrolu celem złapania Snorlaxa.

Pełen prawny przebieg sytuacji zakończył się przed kilkoma dniami. Ustalono, że kroki podjęte wobec policjantów są słuszne, a odtworzenie nagrań z radiowozu nie naruszyło praw byłych już policjantów.

Ponad milion dolarów do wygrania. Poznaliśmy harmonogram ESL Pro Tour w StarcrafciePonad milion dolarów do wygrania. Poznaliśmy harmonogram ESL Pro Tour w Starcrafcie

Więcej o: