Absurdalna długość nadchodzącego polskiego hitu. To 500 godzin rozrywki

Premiera Dying Light 2 Stay Human zbliża się wielkimi krokami. Nowy, polski hit na rynku gier wideo ma pochłonąć bardzo dużo czasu. Gracz będzie potrzebował około 500 godzin, by przejść Dying Light 2 na 100%.

Techland ujawnia kolejne szczegóły dotyczące jego nadchodzącego hitu – Dying Light 2 Stay Human. Poznaliśmy „długość" gry, czyli ilość czasu, jaki potrzebny jest na przejście tytułu w 100%. Liczba zwala na kolana.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Rekordowa długość gry

Obecnie producenci gier wideo idą w stronę tworzenia krótkich gier, do których trzeba kupować dodatkową zawartość – tzw. DLC. Taki zabieg maksymalizuje zyski firmy, która sięga kilkukrotnie po pieniądze gracza. Techland poszedł w drugą stronę, tworząc Dying Light 2 Stay Human.

Według informacji, które możemy wyczytać na Twitterze, by przejść grę w całości, trzeba poświęcić na to około 500 godzin. – To prawie tyle, ile zajęłoby przemaszerowanie piechotą trasy Warszawa – Madryt! – chwalą się na Twitterze producenci.

Chwilę później Techland sprostował tę wiadomość, by uspokoić fanów. 500 godzin zajmie bowiem przejście gry w 100%. Oznacza to wypełnienie wszystkich zadań pobocznych, sprawdzenie każdego zakończenia, zwiedzenie każdego skrawka mapy. Jest to więc wersja dla hardkorowych graczy, ale także tych, którzy chcieliby spędzić z Dying Lightem jak najwięcej czasu.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Jeśli zaś mowa o „niedzielnych" graczach, którzy chcieliby po prostu przejść grę od Techlandu, to muszą znaleźć mniej niż 100 godzin. Tyle czasu wystarczy, by przejść całą misję fabularną, poznać zakończenie, pobuszować po wirtualnym świecie i ukończyć kilka misji pobocznych.

Trzeba przyznać, że Techland się postarał i wręcz napakował swoją grę do granic możliwości. Gry bardzo rozbudowane, jak chociażby Wiedźmin 3, wymagają około 200 godzin, by przejść je w 100%. Dying Light 2 zaś zawiesza poprzeczkę bardzo wysoko.

Oczekiwania wobec najnowszej produkcji Techlandu są ogromne. Dying Light 2 to najbardziej wyczekiwana gra 2021 roku na Steamie. Jest to efekt znakomitego przyjęcia pierwszej części, która sprzedała się w nakładzie kilkunastu milionów kopii. Teraz polski producent musi sprostać wyzwaniu i stworzyć jeszcze lepszą grę, niż poprzednio. Premiera Dying Light 2 nastąpi 4 lutego 2022.

Specjalna celebracja Messiego w FIFA 22.Nowy sezon w FIFA Mobile. Wiele zmian jeszcze w styczniu

Więcej o: