Tak tanio dawno nie było. Karty FIFA z niskimi wycenami

Rynek transferowy w FIFA 22 nie jest zbyt przyjemny dla graczy. Karty szybko tracą wartość, a otwieranie paczek jest jeszcze mniej opłacalne. Ciekawym przypadkiem w ostatnich dniach jest karta Davinsona Sancheza z Tottenhamu, która jest bardzo nisko wyceniona.

Co dzieje się z rynkiem transferowym w FIFA 22? To samo, co w poprzednich edycjach, ale znacznie szybciej. Karty są bowiem w ogromnej ilości wrzucane na rynek, przez co ich wartość spada. Dla posiadaczy góry monet to plus, bo mogą kupić lepszych zawodników. Tracą jednak ci, którzy swój majątek w trybie Ultimate Team posiadają w kartach.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Davinson Sanchez na przecenie

Środkowy stoper z Premier League, którego tempo oceniono na 80, a obronę i fizyczność na 85? W dodatku w unikalnej wersji? Taka karta zazwyczaj kosztowałaby około kilkadziesiąt tysięcy monet w trybie Ultimate Team FIFA. Nie jednak w obecnym czasie. Wersję „w formie" Davinsona Sancheza aktualny rynek wycenił na zaledwie 13 tysięcy monet. To niewiele więcej niż opcja szybkiej sprzedaży.

Karta "w formie" przyznawana jest zawodnikom za bardzo dobry mecz ligowy. Davinson Sanchez otrzymał wyróżnienie za spotkanie z Watfordem, w którym zdobył zwycięską bramkę. 

Co to oznacza cena? Bardzo duży spadek wartości kart. Ten proces obserwujemy w FIFIE 22 od dłuższego czasu, a karta Sancheza za grosze jest tylko zobrazowaniem sytuacji. Rynek transferowy w FIFIE wariuje, bo zbyt dużo kart trafia do niego każdego dnia. Tym samym wartość przedmiotów spada w drastycznym tempie.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Istnieje również drugi powód – obecnie w FIFIE jest bardzo dużo kart wysoko ocenionych. Z tego względu gracze mają szeroki wachlarz możliwości doboru piłkarzy do swojego składu. Tym samym karty również tracą na wartości, gdyż mają swego rodzaju konkurencję na rynku produktów.

Najwięcej tracą ci, którzy posiadają owe karty w składach. Wówczas mogą zobaczyć, jak topnieje ich majątek. Najwięcej zaś zyskają ci, którzy trzymają monety na kontach. Mogą wtedy wybrać się na tańsze zakupy. Ostatecznie jednak każdy gracz prędzej czy później musi posiadać karty, bo w końcu nimi się posługuje w FIFIE. A te tracą na wartości w błyskawicznym tempie.

Fala kradzieży w FIFA 22. Piłkarz stracił fortunęFala kradzieży w FIFA 22. Piłkarz stracił fortunę

Więcej o: