Był Cyberpunk 2077, pora na inną polską produkcję. To najbardziej wyczekiwana gra roku

Polski przemysł gier wideo nadal ma się bardzo dobrze. Nie zmieniła tego nawet słaba premiera Cyberpunka 2077. Teraz świat czeka na inny produkt polskiego producenta - Dying Light 2. Gra Techlandu zadebiutuje już 4 lutego.

Dying Light 2 to najbardziej wyczekiwana gra 2021 roku. Tak zdecydowali gracze, którzy korzystają z najpopularniejszej platformy do sprzedaży gier – Steam. Polski tytuł był najczęściej dodawany do „Listy Życzeń" na sklepie internetowym.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Pora na dużą premierę

4.02.2022 – to może być przełomowa data w polskim świecie producentów gier komputerowych. Techland to drugie największe studio w Polsce – po CD Projekt RED. Układ sił może jednak ulec zmianie, jeśli Dying Light 2 odniesie sukces sprzedażowy.

Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Spora w tym zasługa CD Projekt RED, które straciło bardzo dużo na nieudanej premierze Cyberpunka 2077. Akcje napompowanej do granic możliwości spółki spadły o ponad 50% od szczytu, ponadto sama gra zebrała bardzo niekorzystne recenzje i do teraz jest często wyśmiewana przez graczy.

Na premierę Cyberpunka 2077 czekał cały świat, a o grze mówiono niemal codziennie w mediach głównego przekazu. Dying Light 2 na podobny rozgłos nie ma co liczyć. Warto jednak pamiętać, że w gamingowej społeczności jest to produkt, na który czeka setki tysięcy graczy na całym świecie.

Clownfield 2042 to parodia Battlefielda 2042.Powstała parodia Battlefielda 2042. Lepsza od oryginału? [WIDEO]

Dying Light 2 na szczycie

Potwierdza to „Lista życzeń" na Steamie. Gracze dodają do niej wymarzone gry, na które najbardziej czekają. Dying Light 2 od miesięcy okupuje pierwsze miejsce w zestawieniu. Studio skomentowało to osiągnięcie. - Dying Light 2 Stay Human jest najczęściej dodawaną do listy życzeń grą na platformie Steam! Jesteśmy wdzięczni za wsparcie! I tak jak Wy, nie możemy się doczekać premiery 4 lutego! – czytamy na Twitterze Techlandu. Dying Light 2 pokonał takie gry jak Elden Rings, God of WAr, Frostpunk 2  czy Starfield.

Oczekiwania są ogromne, bowiem premiera gry była przekładana trzykrotnie. Ponadto Dying Light 2 to kontynuacja serii, która już podbiła serca fanów. Pierwsza część sprzedała się w kilkunastu milionach kopii na całym świecie. „Dwójka" to najdroższa produkcja Techlandu. W 2020 roku mówiło się o budżecie sięgającym 100 milionów dolarów.

Piłkarze Manchesteru United w grze eFootball 2022.Poznaliśmy najlepsze i najgorsze gry 2021. Jednoznaczny zwycięzca, eFootball na dnie

Więcej o: