Poznaliśmy najlepsze i najgorsze gry 2021. Jednoznaczny zwycięzca, eFootball na dnie

Rok 2021 już za nami, pora więc na kolejne podsumowania - tym razem w sferze gier komputerowych. Zwycięzcą ostatnich 12 miesięcy było niewątpliwie "It Takes Two" czyli gra wyprodukowana przez studio Hazelight, ale wydana przez Electronic Arts. Otrzymała ona zdecydowanie najwięcej nagród.

Serwisy Game Awards i Metacritic przygotowały dwa zestawienia – najlepszych i najgorszych gier. Pierwsza kategoria została określona przez liczbę otrzymanych nagród, najgorsze gry wyłoniono zaś dzięki ocenom graczy.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

It Takes Two triumfuje

Rok 2021 należał tylko do jednego tytułu – It Takes Two. To gra, w której gracze wcielają się w małżeństwo przeniesione do postaci kukiełek. W kooperacji trzeba wykonywać kolejne zadania, by uratować rozpadający się związek. To gra zręcznościowa, która podbiła serca fanów. Poniżej można zobaczyć zwiastun gry od EA.

 

It Takes Two zdominowało rok, otrzymując łącznie 54 nagrody – 43 wręczyły media branżowe, a 11 sami gracze. Drugie miejsce wśród najlepszych gier roku otrzymał Resident Evil Village z 44 nagrodami na koncie. Podium zamyka Forza Horizon 5 – 28 nagród. W zestawieniu zabrakło zeszłorocznych hitów takich jak Call of Duty: Vanguard i Battlefield 2042.

'Siuhy' i 'Szejn' w koszulkach Izako BoarsCzy Polacy obronią tytuł? Będzie polska transmisji WePlay Academy League

Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Konami niechlubnym zwycięzcą

Wybrano również najgorsze gry 2021 roku. Za zestawienie zabrał się serwis Metacritic, w którym można oceniać różnorakie produkcje. Tytuł najgorszej gry roku powędrował do eFootball 2022, czyli najnowszego tytułu Konami, który miał konkurować z FIFĄ. Gra została fatalnie przyjęta, stąd jej bardzo niska ocena – 1.4 i 25 od krytyków (na 100). W zestawieniu znajduje się wersja na PC.

W TOP10 wylądowały już mniej znane tytuły. Dla porównania 2. miejsce zajęła wersja na Nintendo Switch gry Balan Wonderworld - ocena krytyków wynosi 36, czyli jest o 11 punktów wyższa niż eFootball 2022. Warto jednak wspomnieć o zeszłorocznym niewypale – GTA: The Trilogy – The Definitive Edition w wersji na Nintendo Switch. Gra zajęła 6. miejsce. Twórcy rankingu dodają, że wersje na konsole nowej generacji, czyli PS5 i Xbox Series były tylko nieznacznie lepsze od wersji „Switchowej".

Logo Riot Games, źródło: Facebook, 2020Ogromne odszkodowanie za dyskryminowanie pracownic. Gigant zapłaci 100 milionów dolarów

Więcej o: