Nadchodzi konkurencja FIFA i eFootball. Giganci mają się czego bać?

Dotychczas gry piłkarskie były podzielone na dwa obozy - FIFĘ i PES-a, a obecnie eFootball. Do tego grona wkrótce dołączy UFL, czyli nowa gra sportowa, której ambasadorami są chociażby Ołeksandr Zinczenko i Roberto Firmino.

W 2021 roku FIFA nie miała konkurencji – premiera eFootballu była najgorszą w historii gier. EA Sports nie może jednak spać spokojnie, bo na horyzoncie pojawił się trzeci gracz – studio Strikerz Inc., które wyprodukuje UFL.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Nowy gracz na rynku

Ostatnie lata na rynku gier sportowych nie były zbyt ekscytujące. W szybkim tempie znikają ślady rywalizacji pomiędzy Konami a EA Sports o tytuł najlepszej i najpopularniejszej gry piłkarskiej. Amerykanie bowiem wygrali tę wojnę, dominując w ostatnim czasie rynek dzięki kolejnym odsłonom FIFA.

Konami zaś przeżyło ogromną porażkę w 2021 roku, gdy na świat wyszedł eFootball. Gra zawiodła rzeszę fanów dotychczas wspierających poprzednią markę – Pro Evolution Soccer. Graczy nie zachęciła nawet perspektywa nabycia produktu za darmo. Premiera eFootballu była zaś tak źle oceniona, że na Steamie była najgorszym startem w historii platformy.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

EA Sports miało jednak tylko chwilową przerwę w rywalizacji, bo do świata gier nadciąga nowy tytuł – UFL. Za produkcję odpowiada studio Strikerz Inc., który postawił grę na silniku Unreal Engine. Dotychczas dostawaliśmy szczątkowe informacje na temat tej marki, teraz wiemy już o niej nieco więcej.

Kilka tygodni temu twórcy zaprezentowali nam odwzorowanie twarzy Ołeksandra Zinczenki, która mogła robić wrażenie. 27 grudnia otrzymaliśmy kolejne nagranie, niestety nie widzimy w nim fragmentów rozgrywki. Poznaliśmy jednak datę ukazania się pierwszego oficjalnego gameplayu – to 27 stycznia 2022. Wówczas będziemy mogli lepiej ocenić nadchodzącą nową grę piłkarską. Premiera nie jest znana, ale możemy przypuszczać, że nastąpi w przyszłym roku. 

UFL karmi nas na razie szczątkowymi informacjami, wiemy jednak, że będzie to darmowa gra, podobnie jak eFootball. Ambasadorami marki zostali Ołeksandr Zinczenko z Manchesteru City i Roberto Firmino z Liverpoolu. Ponadto UFL nawiązało współpracę z Szachtarem Donieck i West Hamem United, a w przyszłości być może partnerów będzie jeszcze więcej. Czy EA Sports ma się czego bać? Obecnie FIFA jest hegemonem na rynku, ale na wprowadzeniu rywalizacji na poziomie z pewnością skorzystają gracze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.