Minecraft bije wszelkie rekordy. Absurdalny wynik oglądalności na YouTube

Lata mijają, a Minecraft nadal króluje w serwsie YouTube. Platforma potwierdziła, że gra wygenerowała łącznie ponad bilion wyświetleń. Co ciekawe połowa tego wyniku została "nabita" w ciągu ostatnich trzech lat.

Gamingowa część YouTube’a ma tylko jednego króla – Minecrafta. Gra, w której gracze mogą budować rozmaite budynki jest wciąż bardzo chętnie oglądana przez widownię.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Bilion i więcej

Moda na poszczególne gry przychodzi i odchodzi, nie można jednak tego powiedzieć o Minecrafcie. Gra wciąż znajduje się na topie, o czym świadczą imponujące liczby. YouTube za pośrednictwem oficjalnego wideo na ten temat przekazał, że Minecraft wygenerował w serwisie ponad bilion wyświetleń. To rekord wśród gier.

 

Metoda liczenia jest prosta – po prostu zliczono wyświetlenia wszystkich nagrań dotyczących tej gry na portalu. Jak wyglądało tempo wzrostu? Materiały na temat Minecrafta publikowane są od 2010 roku. Pierwszy miliard został osiągnięty już w tym samym roku. Na 500 miliardów czekaliśmy  osiem lat. Ostatni czas to znaczące przyspieszenie, bowiem podwojenie wyniku zajęło Minecraftowi zaledwie 2,5 roku.

Więcej treści gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W 2021 sporą cegiełkę do oglądalności dołożyła twórczyni Aphmau, która w dwanaście miesięcy wygenerowała zawrotne 3,17 miliarda wyświetleń. Najpopularniejszą kategorią filmów były nagrania, na których youtuberzy prezentowali swoje umiejętności w kreowaniu świata. Więcej statystyk znajduje się na oficjalnej stronie.

Popularność twórców z tej gry nie dziwi. Sam Minecraft może pochwalić się sprzedażą na poziomie 200 milionów egzemplarzy. Microsoft dokłada wszelkich starań, by aktualizować i dbać o grę, co utrzymuje graczy przy tym produkcie.

Rafał Strączek broni dwa rzuty karne w meczu ekstraklasyBramkarz Stali Mielec wyróżniony. Dostał specjalną kartę w FIFA 22 za niesamowity wyczyn

Więcej o: