PUBG będzie dostępne za darmo. Gracze zaoszczędzą sporo pieniędzy

Playerunknown's Battlegrounds czyli w skrócie PUBG przechodzi na model free to play. Popularna gra Battle Royale będzie za niecały miesiąc dostępna za darmo na wszystkich platformach.

PUBG swój szczyt popularności ma już za sobą. Twórcy chcą jednak ponownie zwrócić uwagę na swoją produkcję i w tym celu od stycznia wprowadzają model free to play. Gra będzie tym samym dostępna za darmo, chociaż istnieje jeden haczyk.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Planujesz kupić PUBG? Poczekaj!

Obecnie PUBG kosztuje nadal całkiem sporo. Kupno wersji na PC wiąże się z wydatkiem 73 złotych. Na konsole jest to już różna cena, w zależności od sklepu i wersji gry, niemniej jednak kwota jest zbliżona do wersji na komputery stacjonarne. Biorąc pod uwagę, że produkcja Krafton ma już 5,5 roku można powiedzieć, że wciąż trzeba wydać na nią dosyć dużo. Wkrótce się to jednak zmieni.

Gra bowiem przechodzi na model free to play. Co więcej stanie się tak na wszystkie dostępne platformy. Tym samym posiadacze PC, Xbox One i PS4 będą mogli od 12 stycznia pobrać PUBG za darmo. Jest to próba przyciągnięcia nowych graczy – szczyt popularności tego battle royale’a jest dawno za nami. Wizja posiadania PUBG za darmo może być jednak na tyle duża, że gra z powrotem wróci na salony. Przypomnijmy, że inne gry z gatunku battle royale, takie jak H1Z1 i przede wszystkim Fortnite również są darmowe, Krafton musiał więc uczynić podobny ruch w swojej produkcji, by być konkurencyjnym.

 

Istnieje jeden haczyk

Skoro gra będzie dostępna za darmo, to w jaki sposób producenci będą na niej zarabiać? Otóż istnieje jeden haczyk – wraz z modelem free to play do PUBG zostanie wprowadzony Battlegrounds Plus. Jest to coś w rodzaju konta premium, dzięki któremu gracz uzyska dostęp do dodatkowych treści. Taka przepustka będzie kosztować około 53 złote.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Dodatkowo w PUBG istnieje kilka mikropłatności takich jak G-Coinsy, czyli wirtulna waluta, którą nabywa się za prawdziwe pieniądze. Ponadto darmowa wersja gry będzie okrojona m.in. z niestandardowych meczów. Takie zabiegi mogą skłonić duże grono graczy do wykupienia Battlegrounds Plus.

PUBG to gra wydana w 2016 roku, która z miejsca stała się hitem. Szczyt jej popularności przypadł na okres, kiedy w branży gier wideo królował gatunek battle royale. Konkurencją PUBG był m.in. Fortnite, który spopularyzował cały gatunek. 

Sniper Elite 5.Nadchodzi kolejna odsłona legendarnej serii. Sniper Elite 5 będzie w Game Passie!

Więcej o: