Ogromne zmiany w Fortnite coraz bliżej. Gra niedługo przejdzie na Unreal Engine 5

Epic Games potwierdziło plotki, które od dawna krążyły po sieci. Fortnite oficjalnie zaczął przygotowania do pełnego przejścia na Unreal Engine 5.

Już w zeszłym roku Tim Sweeney, szef Epic Games, zapowiadał, że hit studia, Fortnite, przejdzie w tym roku na nowy silnik. No cóż, mamy grudzień, a zmian w tym aspekcie nie widać. Wygląda na to, że przeskoczenie na nową generację silnika się przesunęło w czasie, niemniej właśnie otrzymaliśmy nowe informacje na ten temat. Twórcy potwierdzili, że wraz z poniedziałkową premierą trzeciego rozdziału w grze, Fortnite oficjalnie zaczął przygotowania do przejścia na Unreal Engine 5. 

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Na razie jednak brak konkretów

Na chwilę obecną nieznane pozostają szczegóły dotyczące przejścia. Niewiadoma pozostaje chociażby termin, w którym Fortnite miałby zmienić swój silnik.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Z drugiej strony warto podkreślić, że Unreal Engine należy przecież do Epic Games. Przejście Fortnite'a nie powinno być w takim razie większym problemem i nie powinno się przedłużać z powodów żadnych sporów ideologicznych pomiędzy dwoma firmami. 

Fragment zapowiedzi The Matrix Awakens.Gratka dla fanów Matrixa. I to za darmo!

Sam Unreal Engine 5 według wielu jest przyszłością gier. Do sieci wypuszczono już parę zapowiedzi silnika i większość graczy jest zachwycona. Jeden ze zwiastunów możecie zobaczyć poniżej. 

 
Więcej o: