Gratka dla fanów Matrixa. I to za darmo!

Zbliża się premiera czwartej części filmowego Matrixa, z tej okazji gracze otrzymali również coś dla siebie - The Matrix Awakens. To aplikacja, która jest dostępna za darmo na PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

The Matrix Awakens towarzyszy premierze najnowszego filmowego Matrixa, który ma się pojawić w kinach pod koniec grudnia. Zainteresowani serią najpierw mogą się zaznajomić z „interaktywnym doświadczeniem".

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Co dokładnie otrzymają gracze?

The Matrix Awakens to nie gra, a „interaktywne doświadczenie" jak opisują producenci. Aplikacja będzie działania na silniku Unreal Engine, dzięki temu cała zabawa ma nabrać jeszcze lepszej jakości. „Przygotuj się na spojrzenie w przyszłość interaktywnego opowiadania historii i rozrywki" – możemy przeczytać na oficjalnej stronie.

Więcej treści gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Co kryje się za tymi tajemniczymi słowami? Zapewne będziemy mogli przejść przez historię Matrixa z pomocą Neo, który będzie nam ją opowiadał. Takie wnioski można wysnuć po kilkusekundowym nagraniu, który reklamuje The Matrix Awakens. Za produkcję odpowiada m.in. Lana Wachowski – reżyserka filmu oraz Epic Games – znany producent gier wideo.

 

Co ciekawe aplikacja będzie dostępna za darmo na PlayStation 5 i Xbox Series. Początkowo spekulowano, że Matrix pojawi się tylko na konsolach od Sony, ostatecznie jednak obie marki otrzymały dostęp do tego produktu. Aplikację można pobrać przedpremierowo, jest ona darmowa. Pełny dostęp zaś będzie dostępny w kolejnych dniach, a więcej informacji na temat projektu otrzymamy podczas wręczania The Game Awards – w nocy z 9 na 10 grudnia.

Oto najczęściej wyróżniany piłkarz w FIFA 22. Czy rzeczywiście jest tak dobry? Oto najczęściej wyróżniany piłkarz w FIFA 22. Czy rzeczywiście jest tak dobry?

Więcej o: