Polskie studio gier rozpocznie współpracę z gigantem. Zapowiedziano aż 10 tytułów

Polacy z 11 bit studios i Epic Games rozpoczynają nową współpracę. Na czym będzie polegać? Zapowiedziano powstanie nawet dziesięciu gier na Unreal Engine 4 i 5.

Polska branża gier wideo rozwija się w znakomitym tempie. Jeden z największych krajowych producentów – 11 bit studios – nawiązało współpracę z amerykańskim gigantem, Epic Games, twórcą m.in. Fortnite’a.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Nowy rozdział w historii marki

11 bit studios ma na koncie kilka świetnych gier jak chociażby Frostpunk, ale w Polsce nadal wśród deweloperów wiodą prym CD Projekt RED i Techland. Nawiązanie współpracy z Epic Games może być krokiem milowym dla polskiej firmy.

Na czym będzie polegać współpraca? Otóż obie marki podpisały umowę na opracowanie dziesięciu gier napędzanych silnikami Unreal Engine 4 i 5. Nie wszystkie gry będą jednak pochodzić spod ręki deweloperów 11 bit studios. Część zostanie wyprodukowana przez polską firmę, częścią zaś zajmą się zewnętrzne firmy.

BLAST Fall Finals scenaCounter-Strike robi krok w tył. Finały BLASTA jednak bez publiki

Na razie nie znamy większych szczegółów. Konkrety otrzymamy dopiero w 2022 roku. Podczas nawiązywania współpracy do Internetu trafiła jeszcze jedna wiadomość – tak zwany sneak peek jednej z gier. Kodowa nazwa to Projekt 8, a kilkusekundowy fragment wideo przedstawiający świat gry pojawił się na YouTube.

 

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Epic Games miało się zdecydować na współpracę z Polakami ze względu na ich dotychczasowe prace. Amerykanów zachwyciły trudne wybory w grach od 11 bit studios. Trzeba przyznać, że polskie studio jest naprawdę dobre w kreowaniu moralnych dylematów w swoich produkcjach.

Współpraca z Epic Games to przede wszystkim szansa na dostanie się do „pierwszej ligi". Amerykanie tworzą jedną z największych firm na rynku gier wideo. To Epic Games może poszczycić się wyprodukowaniem wielkiego hitu ostatnich lat – Fortnite’a. Korporacja posiada ponadto Epic Store, czyli wirtualny sklep z grami, z którego korzystają gracze na całym świecie.

Bartosz 'bejott' Jakubowski w barwach Wisły All in! Games KrakówPolska Liga Esportowa. Zawodnik Wisły Kraków sięgnął po zwycięstwo w turnieju FIFA 22

Więcej o: