CD Projekt RED zapowiada nowości. Cyberpunk i Wiedźmin z trybem multiplayer

Polskie studio gier komputerowych opublikowało plany na przyszłość. Wśród nich znalazło się dodanie funkcji multiplayer zarówno w Cyberpunku 2077 jak i Wiedźminie 3: Dziki Gon.

Funkcja multiplayer to tryb, który przyciąga ogromną liczbę graczy. Jest to również sposób na zatrzymanie fanów przy grze po tym, jak ci przeszli już tryb fabularny. Taką sztuczkę chcą wykonać producenci Cyberpunka i Wiedźmina.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

Stopniowe wprowadzanie

Miłośnicy gier od CD Projekt RED w przypadku trybu multiplayer zawsze musieli się obchodzić smakiem. We wszystkich tytułach z serii Wiedźmin mogliśmy tylko i aż przejść tryb fabularny. Sporo urozmaicenia wprowadziły obszerne dodatki zaserwowane przez twórców. Mimo to to nadal nie jest ten stopień ekscytacji rozgrywką, co tryb multiplayer.

W przypadku Cyberpunka było podobnie. Gracze mogli cieszyć się tylko grą jednoosobową, chociaż samo Night City, czyli miejsce wydarzeń i pomysł na rozgrywkę pasują idealnie do trybu multiplayer. Wówczas zabawa przypominałaby tą znaną z GTA Online, gdzie ulice miasta możemy przemierzać wraz z innymi graczami.

Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Cyberpunk 2077Miał być hit, a wyszła gra pełna błędów. Producent tłumaczy się z produkcji Cyberpunka

CD Projekt od dawna przymierzało się do wprowadzenia funkcji multiplayer do wszystkich swoich marek. Taki proces jednak zajmuje dużo czasu, zwłaszcza gdy na horyzoncie są inne problemy. W przypadku chociażby Cyberpunka mowa tu o licznych błędach w grze. Ponadto studio nadal pracuje nad wprowadzeniem zarówno Cyberpunka jak i Wiedźmina 3: Dziki Gon na konsole nowej generacji. Pracy jest więc sporo.

Polacy z tego względu przedstawiają stopniowe wprowadzenie multiplayera do gier. Wzmianki na ten temat pojawiły się w podsumowaniu finansowym spółki za trzeci kwartał. Na czym to polega? W skrócie CD Projekt RED zamierza wypuścić swego rodzaju wersję beta, która będzie rozwijana, a także będzie materiałem, nad którym producenci będą mogli się uczyć. Oficjalnej daty wypuszczenia na rynek funkcji multiplayer jednak nie poznaliśmy.

Wiedźmin 3Wiedźmin 4 w drodze? CD Projekt RED zdradza szczegóły

Więcej o: