Ban na 8000 lat w Forza Horizon 5. Gracz ukarany za żarty z Kim Dzong Una

Niewinny żart, którego bohaterem był przywódca Korei Północnej - Kim Dzong Un - przerodził się w jeden z najbardziej spektakularnych banów w historii gier wideo. Jeden z graczy otrzymał karę na 8000 lat w Forza Horizon 5.

Reżim Kim Dzong Una sięga nawet gier komputerowych. Jeden z graczy Forza Horizon umieścił twarz przywódcy Korei Północnej na samochodzie i otrzymał za to 8 tysięcy lat kary.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Niewinny żart

Jeden z użytkowników Reddita pochwalił się samochodem, na którym zamieszczono różne zabawne przeróbki. Bok pojazdu przyozdobiony jest logiem KFC z jedną różnicą – postać pułkownika Sandersa, założyciela sieci fast food, zastąpił wizerunek Kim Dzong Una. Ponadto na karoserii umieszczono również inne logotypy, a także zabawne hasła jak #SentNukes.

Żarty nie spodobały się twórcom Forza Horizon 5, którzy postanowili ukarać żartownisia. System banowania przyznał mu karę 8000 lat. Gracz może wrócić do rozgrywki online 1 stycznia 10000 roku. To wszystko za grafikę, którą gra wyścigowa uznała za niestosowną. Poniżej zdjęcie:

Samochód w Forza Horizon z podobizną Kim Dzong Una.Samochód w Forza Horizon z podobizną Kim Dzong Una. fot. Reddit

Forza Horizon nie po raz pierwszy kara użytkowników za niestosowne obrazki na samochodach. System blokuje również te konta użytkowników, które posiadają samochody obklejone półnagimi dziewczynami. Jak widać twórcy uznali, że wizerunek Kim Dzong Una może być równie szkodliwy.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W rzeczywistości banowanie niektórych grafik i słów to powszechna praktyka w grach komputerowych. Swego czasu wyszło na jaw, że w grze od Amazona – New World – nie można nazwać swojej postaci imieniem założyciela Amazona, czyli Jeffa Bezosa. Nie przechodziły nawet przeróbki.

Pozostaje pytanie, czy rzeczywiście za niewinny żart gracz powinien być zbanowany na aż 8000 lat. W końcu nie było to wprowadzenie nielegalnego oprogramowania, by oszukiwać. Dotychczas to właśnie „cheatowanie" było kojarzone z najgorszym występkiem. Teraz jednak trzeba również uważać, by nie pójść w swoich żartach za daleko.

Dywizja VALORANTA w Teamie LiquidGracz Liquid może mieć koronawirusa. Mimo to zagra w mistrzostwach świata?

Więcej o: