Steam z kolejnym rekordem graczy. To pokłosie trwającej wyprzedaży?

Popularna platforma do gier Steam odnotowała w weekend kolejny rekord aktywnych graczy. W ostatnią niedzielę ponad 27 milionów użytkowników aktywnie na niej grało.

Steam jest jedną z najstarszych platform stworzonych do grania w gry komputerowe. Co za tym idzie jest on jedną z najpopularniejszych aplikacji tego typu. Można by snuć śmiało domysły, że wraz z pojawianiem się kolejnych platform podobnych do Steama, ten będzie tracił na popularności. Najnowsze wyniki wskazują jednak co innego. 

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Nowy rekord na Steamie ustanowiony

Jak informuje bowiem portal SteamDB, platforma Valve pobiła kolejny rekord aktywnych graczy w minioną niedzielę. Wtedy w szczytowym momencie na Steamie miało grać dokładnie 27 384 959 użytkowników.

Więcej treści znajdziesz też na Gazeta.pl

Tym samym platforma pobiła rekord ustanowiony w kwietniu tego roku, kiedy to odnotowano na niej ponad 26,9 miliona aktywnych graczy. Według wielu niedzielne osiągnięcie jest pokłosiem trwającej obecnie jesiennej wyprzedaży Steam.

Cyberpunk 2077Miał być hit, a wyszła gra pełna błędów. Producent tłumaczy się z produkcji Cyberpunka

Wysoce prawdopodobne, że to efekt atrakcyjnej wyprzedaży

Na niej możemy znaleźć naprawdę wiele świetnych produkcji w atrakcyjnych cenach. Nie trzeba za to tłumaczyć, że jesień i zima to jedne z najbardziej ulubionych okresów graczy, wszak pogoda nie rozpieszcza i nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz. Szczegóły na temat samej jesiennej promocji na Steamie znajdziecie poniżej. 

Cyberpunk 2077Ruszyła jesienna wyprzedaż Steam! Wiele gier w atrakcyjnej cenie

Więcej o: