Wiedźmin 4 w drodze? CD Projekt RED zdradza szczegóły

Największy polski producent gier - CD Projekt RED - ogłosił, że pracuje nad dwoma wysokobudżetowymi projektami. Najprawdopodobniej chodzi tutaj o Wiedźmina 4 lub kontynuację Cyberpunk 2077.

CD Projekt RED zasłynęło na cały świat produkcją hitowej serii Wiedźmin opowiadającej przygody Geralta z Rivii. Polacy w zeszłym roku zaliczyli jednak wpadkę z premierą Cyberpunk 2077, który został wypuszczony na rynek w niezadowalającym stanie. Polska firma ogłosiła, że w 2022 roku zamierza pracować nad ważnymi projektami, możliwe, że jeden z nich to Wiedźmin 4.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Kolejna część Wiedźmina?

Plotki na temat czwartej części Wiedźmina krążą po Internecie od kilku lat. Nic w tym dziwnego. Trzecia część okazała się ogólnoświatowym hitem. Grę można śmiało nazwać jednym z najlepszych towarów eksportowych Polski, bowiem w przygody Wiedźmina bawił się cały świat. Historia Geralta stała się tak popularna, że obecnie Netflix produkuje serial na podstawie książek Sapkowskiego.

Fani z wypiekami na twarzy czekali na potencjalną czwartą część Wiedźmina. Przypomnijmy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutował już sześć lat temu. Tak długa przerwa powinna wystarczyć, by wycisnąć z „trójki" ostatnie siły, a następnie wypuścić na świat nową część.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Pracujemy nad projektami AAA"

Skąd wiemy, że REDzi będą tworzyć Wiedźmina 4? Możemy się tego domyślać po słowach Adama Kicińskiego w wywiadzie udzielonym Rzeczpospolitej. Prezes spółki CD Projekt RED zdradził kilka szczegółów na temat planów firmy. - Obecnie skupiamy się na naszych dwóch franczyzach. Obie mają potężny potencjał, dlatego jednym z naszych strategicznych celów jest rozpoczęcie równoległej pracy nad projektami AAA w ramach posiadanych IP, co ma się wydarzyć już w przyszłym roku – powiedział Kiciński.

Co to oznacza? Prezes odpowiedział na pytanie na temat nowej marki stworzonej obok Wiedźmina i Cyberpunka. Kiciński przekazał, że obecnie CD Projekt RED zamierza pracować nad swoimi obecnymi franczyzami i wyprodukować nową grę AAA istniejącą w ramach światów Cyberpunka lub Wiedźmina. Gry AAA to wysokobudżetowe produkcje, a takimi były dwa wymienione wcześniej tytuły.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.