Nietypowy bestseller na Steam. Nikt nie spodziewał się tej gry tak wysoko

W kategorii bestsellerów na platformie Steam często znajdziemy gry, po których spodziewaliśmy się ogromnej sprzedaży. Tytuł, który jednak króluje przed weekendem, niewątpliwie jest zaskoczeniem

Cyberpunk 2077, Wiedźmin 3: Dziki Gon, czy Grand Theft Auto V. To zaledwie niektóre z ogromnych tytułów, które niegdyś utrzymywały pierwsze miejsce w kategorii najlepiej sprzedających się gier na platformie Steam. Nic w tym zresztą dziwnego. Twórcy zadbali o konkretny marketing, a większość z nich pochodziła z popularnych serii.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Farming Simulator 22 jest obecnie najlepiej sprzedającą się grą

Dlatego też gracze są zaskoczeni tym, co się obecnie dzieje na Steamie. Jeżeli bowiem wejdziemy do sklepu i zerkniemy na kategorię bestsellerów, odkryjemy, że pierwsze miejsce jest zajmowane przez Farming Simulator 22, który miał premierę w czwartek.

Więcej treści znajdziesz też na Gazeta.pl

Gra polega na tym, co sugeruje tytuł. Co roku pojawiają się kolejne części serii i co roku zdają się dodawać coraz to więcej innowacji. To widać zresztą po recenzjach najnowszej odsłony na Steamie. Na prawie 5 100 ocen, które dotychczas się pojawiły, ponad 80% jest pozytywnych.

Cyberpunk 2077Polska gra wstaje z kolan. To druga najchętniej kupowana produkcja na popularnej platformie

Twórcy jeszcze nas zaskoczą?

Wygląda na to, że franczyza Farming Simulator posiada więc po prostu sporo fanów, którzy lubią wyciszyć się przy produkcjach tego typu. Warto jednak na koniec zaznaczyć, że w poprzednich latach producenci gry próbowali zaimplementować systemy rankingowe do swojej serii. Celem tego była próba stworzenia ekosystemu esportowego. Kto wie, może w takim wypadku Farming Simulator jeszcze nieraz nas zaskoczy?

theHunter: Call of the WildEpic ponownie rozdaje gry. Prawdziwy hit za darmo do odebrania, drugi dostępny już niedługo

Więcej o: