Zaszczep się w GTA. Nietypowa reklama producenta szczepionek

GTA ma jak najlepiej odzwierciedlać prawdziwy świat i trzeba przyznać, że robi to bardzo dobrze. Na brazylijskich serwerach gry online pojawiła się możliwość udania się na szczepienie. Pomysłodawcą akcji jest firma Pfizer, która tym samym promuje szczepienia przeciw COVID-19 wśród generacji Z.

Strzały, pościgi, kradzieże i morderstwa do niedawna były codziennością w GTA. Teraz jednak przyszła pora na walkę z koronawirusem – na brazylijskich serwerach powstały Wirtualne Centra Szczepień, które mają zachęcić graczy do zaszczepienia się przeciw COVID-19.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Pfizer rusza z promocją

Pomysłodawcą całej akcji był Pfizer – jeden z producentów szczepionek przeciwko COVID-19.  Firma farmaceutyczna chciała w ten sposób zachęcić do szczepień najmłodszą generację – Z. Jak do tego podeszła? Postanowiła wykorzystać jedną z najpopularniejszych gier na świecie – GTA.

Pfizer zwrócił się z prośbą do Cidade Alta – twórców jednego z popularnych, brazylijskich serwerów w trybie GTA RP. Mieli oni za zadanie umieścić w wirtualnym świecie Wirtualne Centra Szczepień. Gracze mogą udać się tam w celu zaszczepienia, zadbano nawet o takie szczegóły jak założone maseczki na awatarach postaci.

Więcej treści gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl

To nie jedyny sposób promocji szczepień. W grze pojawiły się również fragmenty przekazu medialnego, które nagłaśniają akcję. Jak to działa? Po prostu gracze przemierzając ulice wirtualnego miasta słyszą przekaz, który promuje udanie się do Wirtualnego Centrum Szczepienia. Poniżej znajduje się nagranie, które pokazuje w skrócie jak wygląda cały proces. Twórcy postarali się o naprawdę dokładne odwzorowanie procesów.

 

GTA Online – na czym polega?

Dlaczego akurat zdecydowano się na wybór GTA – gry znanej z przemocy, brutalności i wielu innych, nielegalnych w prawdziwym życiu działalności? Otóż wykorzystując zewnętrzne modyfikacje takie jak FiveM czy Rage MP, gracze spotykają się na serwerach. Tutaj popularne są serwery Role Play. Oznacza to, że gracze wcielają się w prawdziwe role mieszkańców miasta, tylko w świecie wirtualnym. Są chociażby taksówkarzami czy policjantami – odgrywają przypisaną do siebie rolę.

W takim świecie pojawienie się Wirtualnego Centrum Szczepienia jest kolejnym krokiem, by jeszcze bardziej urealnić rozgrywkę. Wszechogarniająca pandemia, maseczki, czy od kilku miesięcy szczepionki są elementem życia każdego na świecie. Wprowadzenie ich do gry sprawia, że ta staje się jeszcze bardziej realna.

FIFA 22 Black Friday.Black Friday w FIFA 22. Co przygotowali dla graczy twórcy?

Zaszczep się – nie tylko w grze

Akcja Pfizera na razie miała miejsce jedynie w Brazylii. Wspomniane Cidade Alta wprowadziło wyżej wymienione poprawki do swojego serwera, na którym spotyka się nawet 6 milionów ludzi dziennie. Jest to więc znakomite miejsce do wszelkich akcji marketingowych.

Co ciekawe promocja szczepień nie ma być jedynie zabawą, a rzeczywistym zachęceniem graczy do zaszczepienia się. Jak to działa? Po odbyciu szczepienia w grze gracz może udać się do prawdziwego punktu i przyjąć szczepionkę. Wówczas może opublikować dowód szczepienia na Instagramie lub Twitterze z hashtagiem „VacinaInGame", a także z numerem swojej postaci w grze. Wówczas gracz otrzyma dodatkowe punkty zdrowia w grze.

Jak wypada bohater Milanu w FIFA 22? Mogło być lepiejJak wypada bohater Milanu w FIFA 22? Mogło być lepiej

Więcej o: