GTA The Trilogy The Definitive Edition wydaje się pierwszą tak dużą rysą na marce Grand Theft Auto. Jedna z najpopularniejszych serii gier na świecie oberwała po wypuszczeniu niedopracowanej i ubogiej odświeżonej wersji kultowych części – III, San Andreas i Vice City. Jeden z fanów stworzył własną wersję San Andreas.
Użytkownik Reddita, kryjący się pod Nickiem Map Editor Master zaprezentował na portalu swoje najnowsze dzieło – mod do GTA: San Andreas. Wideo przedstawia tylko jedną z dzielnic z lotu ptaka, a także perspektywę gracza i kilka losowych miejsc w grze. Nie jest to gameplay, a jedynie projekt graficzny, który został stworzony przez fana.
Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl.
Jak tłumaczy twórca Rockstar nie może sięgnąć po jego pracę, bo ta działa na silniku Far Cry 5 Dunia. – Rockstar nie pozwala na to, by modyfikować ich grę, lub naruszać oryginalne pliki. Swoją wersję zbudowałem od zera i zamieszczam cały proces. Mam jeszcze dużo do powiedzenia – ogłosił.
MapEditorMaster wyjaśnił również jak działa odświeżona trylogia. Większość remasterów GTA to po prostu pliki OG wrzucone w oprogramowanie, które renderuje je do współczesnych silników gier, np. Unreal Engine – tłumaczy użytkownik.
Nagranie dostępne jest do obejrzenia na Reddicie. Wideo zostało nagrodzone licznymi, pochlebnymi opiniami. Praca MapEditorMastera wygląda lepiej, niż oryginalne The Definitive Edition. Przypomnijmy, że odświeżona edycja została skrytykowana za masę błędów, grafikę i stan gry.