Pracownicy chcą odejścia szefa Activision Blizzard. Ponad tysiąc podpisów pod petycją

Nie milkną echa afery w Activision Blizzard. W związku z wypuszczonymi informacjami na początku tego tygodnia ponad tysiąc pracowników podpisało petycję, której celem jest usunięcie Bobby'ego Kotticka z firmy.

Od paru miesięcy głośno mówi się o nieodpowiedniej kulturze pracy w Activision Blizzard i nie tylko. Firmie zarzucono zezwalanie na molestowanie seksualne i inne sposoby mobbingu. W wyniku tego parędziesiąt osób opuściło firmę na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym tygodniu doszły do nas jednak kolejne informacje.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Dyrektor generalny Activision Blizzard miał przymykać oko na przewinienia

We wtorek światło dzienne ujrzał raport Wall Street Journal. Zagraniczni dziennikarze zdradzili w nim, że CEO Activision Blizzard, Bobby Kotick, od paru dobrych lat miał świadomość tego, do jakich niestosownych zachowań i przewinień dochodzi w firmie. Jak wynika z raportu, ten miał nic z tym nie zrobić. 

Więcej treści znajdziesz też na Gazeta.pl

Pracownicy Activision Blizzard postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i wyrazili swoje niezadowolenie i chęć zmian. W internecie pojawiła się oficjalna petycja założona przez nich, której celem jest usunięcie Kotticka z pozycji. Na chwilę pisania artykułu podpisało ją 1337 osób.

Marcin Najman zaproponował stworzenie gry, w której można byłoby z nim zawalczyć.Szalony pomysł Najmana. Stworzy grę, by móc z nim walczyć. "Krótka piłka"

"Prosimy o ustąpienie z roli"

- My, niżej podpisani, nie posiadamy już wiary w przywództwo Bobby'ego Kotticka jako CEO Activision Blizzard. Informacje o jego zachowaniach, które wyszły na jaw, są sprzeczne z kulturą i integralnością, której wymagamy od naszych liderów. Jednocześnie są one przeciwne inicjatywą, które powstały w celu poprawy tego stanu rzeczy. Prosimy Bobby'ego Kotticka o ustąpienie z roli CEO firmy, i o to, aby akcjonariusze wybrali nowego CEO bez jakiegokolwiek angażu Kotticka, który jak wiemy posiada sporą porcję głosów wśród udziałowców - możemy przeczytać na stronie petycji, którą znajdziecie tutaj.

Na chwilę obecną firma nie odpowiedziała na petycję, aczkolwiek patrząc na to, jak rozwojowa jest sprawa, to może być kwestią zaledwie paru dni lub godzin. 

T1, Lee 'Faker' Sang-hyeok, Worlds 2021Król zostaje na dłużej. Faker podpisał nową umowę

Więcej o: