Cyberpunk 2077 będzie dostępny za darmo? Może trafić do Game Passa

Nie minął rok od premiery, a Cyberpunk 2077 jest już drastycznie przeceniany, by nieco zachęcić ludzi do kupna. Teraz gra może trafić do Xbox Game Pass, co oznaczałoby darmowy dostęp do tytułu dla posiadaczy abonamentu Microsoftu.

Cyberpunk 2077 był zapowiadany jako gra wszechczasów, tymczasem okazała się największym rozczarowaniem. Produkcja zebrała fatalne recenzje i po roku od premiery nie została wystarczająco poprawiona. By poprawić sprzedaż, gra może trafić do usługi Microsoftu czyli Xbox Game Pass.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Tajemnicze ujęcia

Oficjalnej informacji na temat Cyberpunka 2077 w Xbox Game Pass jeszcze nie otrzymaliśmy. Skąd więc pojawiły się takie przypuszczenia? Wskazuje na to wzmianka w materiale promocyjnym platformy Xbox Cloud Gaming, która działa na konsolach Xbox Series X/S i Xbox One. Na wideo pojawia się fragment, który jest żywcem wzięty z trailera Cyberpunka 2077. Na poniższym nagraniu jest znajduje się to w 17 sekundzie.

 

Poniżej zaś fragment traileru Cyberpunka 2077. W 3:04 pojawia się dokładnie ten sam moment, który znalazł się w reklamie Xbox Cloud Gaming.

 

Wygląda więc na to, że Microsoft w swojej usłudze wkrótce może zawrzeć darmowy (w cenie abonamentu) dostęp do Cyberpunka 2077. Takie fragmenty raczej nie pojawiają się przypadkowo i zapowiadają faktyczne oferty w przyszłości. Portal gry-online.pl zapytał CD Projekt RED, czy gra polskiego studia pojawi się w Xbox Game Pass. Producent zaprzeczył, więc na razie są to tylko domysły i spekulacje.

Więcej treści gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Microsoft jednak już niejednokrotnie rozpieszczał swoich subskrybentów grami z najwyższej półki. W listopadzie gracze otrzymali dostęp do Forza Horzion 5 czy Football Manager 2022. Być może w przyszłości pojawi się również Cyberpunk 2077.

Xbox Game Pass to specjalny abonament, który daje dostęp do szerokiej biblioteki gier w cenie usługi. Subskrypcja jest dostępna zarówno na Xboxy jak i komputery stacjonarne. 

Gwiazda NBA oburzona na grę. Gwiazda NBA oburzona na grę. "To konkurs popularności"

Więcej o: