Przedmioty w grze za zegarek warty 500 tysięcy złotych. Szalona oferta gracza

W CS:GO dostępnych jest wiele przedmiotów, które mogą urozmaicić ekwipunek gracza. Ciekawą pozycją są naklejki, które pochodzą z różnych turniejów esportowych. Jeden z kolekcjonerów zaproponował wymianę trzech bardzo rzadkich naklejek za zegarek Nautilusa warty 500 tysięcy złotych.

Jedną z ciekawszych rodzajów inwestycji jest kupno przedmiotów w grach komputerowych. W CS:GO gracze mają do dyspozycji bardzo wiele pozycji, które z roku na rok drożeją w zastraszającym tempie. Tak dzieje się przede wszystkim z naklejkami pochodzącymi z turniejów sprzed lat.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Naklejki za zegarek

Znany w świecie CS:GO kolekcjoner – zipeL – posiada w swoim ekwipunku trzy naklejki Titan Hologram z turnieju IEM Katowice 2014. Jest to biały kruk w kolekcjonerstwie CS:GO, z tego powodu przedmioty są warte nawet kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Na jednej ze stron istnieje zaledwie kilka aukcji sprzedaży tych naklejek, za jedną sztukę trzeba zapłacić nawet 50 tysięcy dolarów.

Problemem z przedmiotami w grach komputerowych jest ich wycena. Niektóre itemy są tak rzadkie, że bardzo ciężko je dostać. Wówczas właściciel może ustalić astronomiczną cenę. Tak postąpił zipeL, który w swoim ekwipunku posiada rzeczy o łącznej wartości przekraczającej setki tysięcy dolarów. Do najcenniejszych należą naklejki Titan Hologram IEM Katowice 2014.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Kolekcjoner zaproponował szaloną wymianę sklepowi internetowemu handlującemu zegarkami – chrono24. Gracz zaoferował trzy naklejki Titan za zegarek Nautilus 5711/1A-010 warty ponad 500 tysięcy złotych. Sprzedawcy z chrono24 nie potraktowali jednak tej oferty na poważnie, o czym zipeL poinformował na Twitterze. Teraz kolekcjoner szuka szczęścia właśnie na portalu społecznościowym, a oferta wymiany znajduje się poniżej.

Przedmioty w grach - dlaczego takie drogie?

Różne przedmioty w grach takich jak CS:GO potrafią kosztować naprawdę sporo. Zazwyczaj ich cena bierze się z rzadkości. Wymienione wyżej naklejki pochodzą z IEM Katowice 2014. Od czasu turnieju minęło już sporo lat i tylko w czasie trwania tej imprezy można było nabyć specjalne kapsuły, w których zaś znajdowały się naklejki. Te najładniejsze i najrzadsze już wtedy były bardzo drogie, a czas tylko to spotęgował. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.