W polskich miastach znalazły się murale promujące Arcane. Wyglądają niesamowicie

Najnowsza produkcja Netflixa i Riot Games, Arcane, jest niezwykle popularna. Jednym z elementów promocji serialu były murale, które pojawiły się w kilku miastach w Polsce.

Najnowszy serial współtworzony przez Netflixa i Riot Games okazał się być prawdziwym hitem. Arcane jest już po premierze dwóch z trzech swoich aktów, a te cieszyły się ogromną popularnością. Drugi z nich był najchętniej oglądanym serialem w 52. krajach, natomiast sama premiera Arcane miała w Chinach przyciągnąć 130 milionów widzów przed serwisy streamingowe.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Murale Arcane w trzech miastach w Polsce

Powodów tak sporej popularności jest kilka. Przede wszystkim sama społeczność League of Legends, w którego uniwersum osadzony jest serial, jest ogromna. Samo Arcane prezentuje poza tym po prostu świetny poziom i sięgają po niego także widzowie niezaznajomieni ze światem LoL-a. Innym powodem jest zapewne mocny marketing, w wyniku którego w wielu miastach na świecie powstały murale. Niektóre z nich pojawiły się w Polsce.

Plakat ArcaneSerial na podstawie hitowej gry bije rekordy. Numer jeden na Netfliksie w ponad 50 krajach

Więcej treści znajdziesz też na Gazeta.pl

Do tej pory wiadomo o trzech muralach Arcane, które zagościły do naszego kraju. Na początku mówiono o jednym umiejscowionym w Gdyni, a krótką chwilę później jego zdjęcia zamieścił jeden z najbardziej renomowanych fotografów esportowych, Michał Konkol. Parę dni później media społecznościowe obiegły zdjęcia kolejnych dwóch murali - w Katowicach i Warszawie.

Jeszcze lepiej prezentują się one nocą

Trzeba przyznać, że twórcy naprawdę się postarali, wszak wszystkie murale prezentują się jeszcze lepiej w nocy, kiedy to są specjalnie oświetlone.

Samo Arcane już w tym tygodniu będzie miało premierę trzeciego i na ten moment ostatniego aktu. Niemniej tak jak wspomnieliśmy, serial okazał się ogromnym hitem, wysoce więc prawdopodobne, że kolejne produkcje osadzone w uniwersum LoL-a są zaledwie kwestią czasu. 

Screen z kanału WePlayCSGONietypowe zachowanie esportowca w trakcie meczu. Broni go były kolega

Więcej o: