Serial w świecie popularnej gry to prawdziwy hit. Najlepiej oceniany serial Netflixa!

W minioną niedzielę premierę miało Arcane, serial Riot Games oraz Netflixa. Ten cieszy się ogromną popularnością i jak możemy zauważyć na portalu IMDB, jest wysoko oceniany przez krytyków.

Riot Games i Netflix niewątpliwie mogą zaliczyć start serialu Arcane do udanych. Ten pomimo premiery zaledwie parę dni temu, bowiem ta miała miejsce w ostatnią niedzielę, może pochwalić się już paroma sukcesami.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Arcane bije rekordy popularności

Arcane jest najchętniej oglądanym serialem w kilkudziesięciu krajach, a według Bloomberga premierę w Chinach śledziło około 130 milionów ludzi. Mało która produkcja może pochwalić się takimi liczbami już na starcie. 

Więcej treści znajdziesz też na Gazeta.pl.

Co więcej, Arcane jest najlepszym oryginalnym serialem Netflixa w historii. Tak przynajmniej twierdzi jeden z czołowych portali na temat kinematografii na świecie. Mowa tutaj o IMDB. Na nim możemy zauważyć, że wspólny twór Netflixa i Riotu posiada ocenę 9,4/10. 

To efekt intensywnej promocji

Wysoka popularność serialu nie jest aż tak zaskakująca. Producenci postarali się o jak najlepszą możliwą promocję Arcane. W sieci ciągle pojawiały się między innymi zwiastuny, a przed startem finału Worlds 2021 mogliśmy oglądać ceremonię otwarcia skupioną właśnie wokół serialu. W samej Polsce znajdziemy zresztą billboardy promujące Arcane, a w listopadzie po kraju jeździ bus reklamujący serial, w którym znajdziemy największe polskie gwiazdy z League of Legends.

Na chwilę obecną dostępny jest zaledwie pierwszy akt Arcane. Drugi i trzeci z nich zostaną wypuszczone na platformie streamingowej kolejno 13 i 21 listopada.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.