Najlepsza gra wyścigowa? Forza Horzion 5 wygląda kapitalnie [WIDEO]

Dzisiaj odbyła się premiera Forza Horizon 5. Niektórzy mieli jednak dostęp do gry już wcześniej. Jednym z nich był człowiek prowadzący kanał Digital Dreams, który pokazał na YouTube'ie jak Forza Horizon 5 wygląda w rozdzielczości 8K. Gra robi potężne wrażenie.

Seria Forza Horizon to perełka ekskluzywnych gier na Xboxa, dostępna jednak również na komputery osobiste. Jeden z youtuberów postanowił sprawdzić jak najnowsza Forza radzi sobie w rozdzielczości 8K na maksymalnych ustawieniach graficznych. Grafika robi piorunujące wrażenie.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Forza jak film

Gra na nagraniu wygląda bardzo realistycznie. Producenci ewidentnie zwrócili uwagę na detale, zwłaszcza na samochód i wszystko co z nim związane. Robotę robi również tło – czasami jest to stroma góra, czasami równiny, a zdarzają się także wyścigi po urokliwych, kolorowych miasteczkach.

By uchwycić taki materiał z gry, youtuber wykorzystał potężną, mało dostępną kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3090. Jest to jedyna karta, która jest zdolna do odpowiedniej obsługi rozdzielczości 8K. Youtuber ponadto ustawił wszystkie ustawienia graficzne na maksymalne wartości. W skrócie – wycisnął z gry tyle, ile można było. Efekty widać na nagraniu poniżej:

 

Znakomite noty, nie tylko przez wygląd

Gra zebrała już bardzo dobre recenzje, jest jedną z najwyżej ocenianych gier tego roku. Gracze doceniają nie tylko grafikę, ale także mechanikę gry i jej uniwersalność. Forza Horizon 5 ma być bowiem idealna dla nowicjusza, jak i dla doświadczonej osoby.

Wysokie oceny to nic dziwnego, Forza Horizon od lat znana jest jako jedna z najlepszych serii gier wyścigowych na rynku. Najnowsza część to tylko potwierdza. Gra jest dostępna za darmo dla posiadaczy Xbox Game Pass.

Kapitan Wisła All in! Games Kraków - Grzegorz 'SZPERO Dziamałek.Lider esportowej Wisły Kraków pewny siebie. "Idziemy po mistrzostwo Polski"

Więcej o: