GTA IV też doczeka się odświeżenia? Nowe informacje na temat planów Rockstara

Według najnowszych informacji w sieci, Rockstar ma zajmować się odświeżeniem kolejnej kultowej części Grand Theft Auto.

Już za parę dni, 11 listopada, światową premierę będzie miała odświeżona wersja trylogii Grand Theft Auto o nazwie GTA: The Definitive Edition. W niej znajdziemy trzy kultowe części serii - Vice City, San Andreas oraz GTA III. Niemniej jak się okazuje, nie musi to być koniec, jeżeli chodzi o odświeżanie starych gier z popularnej serii.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Odświeżona wersja GTA: IV w drodze?

W sieci pojawiły się bowiem plotki o domniemanym remasterze GTA: IV. Te pochodzą ze strony Twitterowego użytkownika o nazwie Ralph, który jest znany w społeczności Grand Theft Auto jako jeden z bardziej renomowanych leakerów. Był on np. nieraz wspominany przez innego renomowanego dziennikarza z branży, Toma Hendersona. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Ralph nie zdradził za to zbyt dużo szczegółów. Na media społecznościowe wrzucił po prostu okładkę GTA: IV z opisem "2023". W odpowiedzi do tweeta dodał jednak, że gra ma pojawić się na PlayStation 4 i 5, Xboxa One i Series X i komputery osobiste. Co więcej, kultowa część ma dostać odświeżoną wersję wraz z dodatkami o nazwie Liberty City, aczkolwiek ma nie zawierać trybu wieloosobowego.

Gracze NAVI podnoszący trofeum za zwycięstwo w PGL Major w Sztokholmie.Prezydent Ukrainy pogratulował mistrzom Counter Strike'a. "Kolejny sukces, który wielu inspiruje"

Wiele zapewne zależy od sukcesu GTA: The Definitve Edition

Taki ruch ze strony Rockstara zbytnio nie dziwi. Debiutujące w tym tygodniu GTA: The Definitive Edition już przed oficjalnym ogłoszeniem cieszyło się ogromną popularnością. Nic więc dziwnego, że studio już teraz szykuje odświeżenie kolejnej kultowej części z serii, a jeżeli trylogia dobrze się sprzeda, to oficjalne potwierdzenie remastera GTA: IV powinno być kwestią czasu.  

Mafia: The Definitive EditionProjekt twórców popularnej gry wyrzucony do kosza. Kosztował 53 miliony dolarów

Więcej o: