Projekt twórców popularnej gry wyrzucony do kosza. Kosztował 53 miliony dolarów

Hangar 13, studio odpowiedzialne m.in. za trzecią część serii Mafia, straciło jeden z projektów, nad którymi pracowało latami.

Hangar 13 to studio odpowiedzialne między innymi za stworzenie trzeciej części Mafii, a także odświeżonej wersji pierwszej z nich, która miała premierę w zeszłym roku. Jak się okazuje, pracowało ono nad kolejną grą, która została anulowana przez 2K Games, wydawców studia, do którego zresztą ono należy. 

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Najnowszy projekt Hangar 13 anulowany

O tym dowiedzieliśmy się za pomocą najnowszego sprawozdania finansowego 2K Games, które niedawno pojawiło się w sieci. W nim zawarto informacje, że projekt ten kosztował 53 miliony dolarów, aczkolwiek nie dojdzie on do realizacji, wszak został on anulowany. Co ciekawe, ten nie był częścią wspomnianego uniwersum Mafii, a całkowicie odmiennym tworem. 

Co więcej, okazuje się, że pracownicy studia dowiedzieli się o anulowaniu w dosyć nietypowy sposób. Jak podkreśla amerykański dziennikarz gamingowy, Jason Schreier, niektórzy z nich zostali poinformowani o fakcie wewnętrznie, a inny zostali uświadomieni po tym, jak zobaczyli informacje w mediach.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Mistrzostwa Świata w League of LegendsZnana gra na igrzyskach? "Prowadzimy rozmowy z komitetem olimpijskim"

Gra miała znowu być osadzona w świecie gangsterów 

Sam projekt miał być inną grą o gangsterach, a jego nazwa robocza brzmiała "Volt". Jak dodaje Schreier, tym razem produkcja miała być nastawiona na rozgrywkę online, coś, co było nieobecne w dotychczasowych odsłonach Mafii.

Team Liquid na PGL Major StockholmZmiany w czołowym amerykańskim zespole esportowym? To może być transferowa bomba

Więcej o: