Sony szykuje prezent na Gwiazdkę. Do Europy przyleci pięć samolotów z konsolami

Minął prawie rok od światowej premiery PlayStation 5. Konsola jest jednak nadal trudno dostępna, a by zdobyć ją w Polsce trzeba polować na nią w sklepach z elektroniką. Sony zamierza jednak sprawić Europejczykom prezent na święta i wyśle na Stary Kontynent pięć samolotów ze sprzętem.

Problemy z łańcuchem dostaw, dostępem do podzespołów oraz ogromny popyt sprawiają, że nabycie PlayStation 5 czasami graniczy z cudem. Sytuacja ma jednak ulec poprawie bliżej świąt, bowiem Sony zamierza wysłać do Europy kilkaset palet ze swoim sprzętem.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Samoloty z konsolami

Japońska firma Sony zapowiedziała, że wyśle do Europy aż pięć samolotów Boeing 747. W transporcie mają znajdować się tylko konsole PlayStation 5. Każdy z samolotów przewiezie po 50 3-metrowych palet. Łącznie jest to 250 palet wypełnionych tak wyczekiwanym sprzętem elektronicznym.

Pierwsze trzy samoloty już wylądowały – na lotnisku Heathrow znajdującym się w stolicy Wielkiej Brytanii – Londynie. Na tym jednak nie skończyło się wyzwanie natury logistycznej. Z lotniska bowiem należało przetransportować ładunek do centrów dystrybucyjnych. Do transportu z jednego samolotu potrzebowano aż dwanaście ciężarówek – każda mieściła po cztery trzymetrowe palety.

Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

To jednak nie koniec operacji. Sony zapowiedziało, że mniej więcej w połowie listopada pośle dwa kolejne samoloty z Azji do Europy. Japoński gigant technologiczny zdecydował się na transport drogą powietrzną, bo obawiał się, że ruch morski mógłby nie wyrobić się przed świętami Bożego Narodzenia. Właśnie na ten czas Sony zamierza dokonać największych żniw i sprzedać swoje konsole.

Problem z dostępnością

Według The Sun każdy samolot jest w stanie przetransportować około 100 ton elektroniki. Skala działania Sony robi wrażenie. Jest to jednak konieczny ruch, w celu chociażby częściowego zaspokojenia europejskiego rynku, na którym wciąż ciężko dostać konsole „od ręki".

Skąd te problemy? Popyt to jedno, rynek elektroniczny cierpi jednak na braki w podzespołach. Dostęp do elektroniki jest więc bardzo utrudniony, co widzimy chociażby po dostępnych sztukach najlepszych kart graficznych. Tych, podobnie jak PlayStation 5, również brakuje na rynku.

Więcej o: