Robert Lewandowski pokazał własną grę komputerową! Jest oficjalna zapowiedź [WIDEO]

Portfolio działalności biznesowej Roberta Lewandowskiego po raz kolejny się powiększyło. Tym razem napastnik Bayernu Monachium wkroczył na rynek gier wideo. Jego spółka - RL9Sport Games - zaprezentowało swoją debiutancką grę, Football Coach: the Game.

Poznaliśmy pierwsze owoce współpracy Roberta Lewandowskiego, Rafała Cymermana i grupy PlayWay. Spółka RL9Sport Games zaprezentowała wideo-zapowiedź swojej debiutanckiej gry – Football Coach: the Game.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Pierwsza gra RL9Sport Games

Football Coach: the Game będzie premierową produkcją spółki RL9Sport Games założonej przez Roberta Lewandowskiego, Rafała Cymermana i grupy PlayWay. Jak nazwa wskazuje gra ma być symulatorem pracy trenera, nie będzie więc to normalny menadżer piłkarski. Gracz będzie decydował o takich rzeczach jak taktyka, trening, transfery, ale także psychologia zespołu.

Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Ponadto w grze istnieje możliwość stworzenia własnego klubu, wraz z własnymi wzorami koszulek, herbu, a nawet szalików dla kibiców. Do tego dochodzi projektowanie stadionu, na którym będą odbywały się rozgrywki. Gracz będzie mógł również stworzyć wygląd swojego wirtualnego trenera, którym będzie sterował.

Na zwiastunie widzimy informację, że gra będzie rodzajem zabawy multiplayer, w którą zaangażowani będą gracze z całego świata. Tytuł pojawi się na komputerach osobistych, a także na urządzeniach mobilnych. Nie znamy zaś daty premiery i ceny. Produkcję można już dodać do listy życzeń na Steam, by być na bieżąco z procesem publikacji tytułu.

 

Spółka prężnie się rozwija

Samo RL9Sport Games powstało w grudniu 2020 roku. Założycielami byli Robert Lewandowski, Rafał Cymerman, a także grupa PlayWay. Według informacji na oficjalnej stronie spółki Football Coach: the Game jest pierwszą produkcją, w planach są już jednak również inne projekty.

Wraz z Robertem postawiliśmy sobie cel nadrzędny, jakim jest zbudowanie maksymalnie realistycznych mechanik gry i ukierunkowanie na sieciowy styl rozgrywki. Naszym marzeniem jest dostarczyć platformę do powszechnych rozgrywek ligowych, w których gracze z całego świata będą tworzyć własne drużyny, rozwijać je, trenować i rywalizować w czasie rzeczywistym rozgrywając mecze w ściśle ustalonych terminach" – mówi Rafał Cymerman, który jest autorem pierwszego polskiego managera piłkarskiego (Liga Polska Manager 95). Lewandowski zaś pełni rolę merytorycznego konsultanta oraz jest twarzą firmy.

Dzieci drenują portfele rodziców. Na masową skalę. Ukryty hazard Dzieci drenują portfele rodziców. Na masową skalę. Ukryty hazard

Więcej o: