Netflix rusza z nowym pomysłem. Subskrybenci otrzymają dostęp do gier

Netflix Games to nowy projekt giganta z Los Gatos. Firma wchodzi w świat gier komputerowych na razie skromnie, bo zaledwie od kilku gier. Jest to jednak sygnał wysłany do konkurentów z branży streamingowej.

Na najpopularniejszej platformie z serialami i filmami – Netflix – pojawiła się nowa opcja, czyli Netflix Games. Subskrybenci otrzymali do niej dostęp za darmo i mogą dzięki niej zagrać w kilka gier, które pojawiły się na starcie projektu.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Skromny początek

Chociaż sama nazwa „Netflix" powinna zwiastować coś dużego, tak w wypadku Netflix Games trudno nie pokusić się o stwierdzenie, że jest to lekkie rozczarowanie. Platforma udostępniła zaledwie pięć różnych gier. Są to: Stranger Things 1984, Stranger Things 3: The Game, Shooting Hoops, Card Blast oraz Teeter Up. Tym samym pomysły zaciągnięto z samego źródła, bowiem chociażby Stranger Things to od kilku lat lagowy serial Netflixa.

Wszystkie tytuły to minigry, nawet kilkuletnie, które teraz są po prostu dostępne za darmo wśród subskrybentów. Istnieje jednak jeden haczyk – Netflix Games jest dostępny tylko na urządzeniach z Androidem. Telefony obsługiwane przez system iOS na razie nie mogą zagrać w proponowane gry.

 

Netflix Games to przyszłość?

- Niezależnie od tego, czy preferujesz luźną rozgrywkę, którą możesz zacząć od początku, czy też wciągający świat sprzyjający zgłębianiu fabuły, naszym celem jest stworzenie biblioteki tytułów, które zaspokoją zróżnicowane gusta naszych użytkowników. Co prawda dopiero zaczynamy swoją przygodę w świecie gier, jednak nie możemy się doczekać, aby zabrać Cię z nami w tę ekscytującą podróż – czytamy na oficjalnej stronie Netflixa.

Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Wygląda więc na to, że Netflix zamierza w przyszłości rozwijać projekt. Niemniej jednak start z pięcioma bardzo prostymi grami nie wygląda zachęcająco. Jak zagrać? Posiadacze Androida, a także aktywnej subskrypcji Netflixa mogą wejść do aplikacji i odszukać zakładkę „Gry", która znajduje się na dole ekranu. Co ważne Netflix Games nie wprowadzono do profili dla dzieci.

Więcej o:
Copyright © Agora SA