Gra jak "Squid Game" bije rekordy popularności. Można w nią zagrać za darmo

Squid Game już na dobre zakorzeniło się w popkulturze. Koreańska produkcja była inspiracją dla twórców "Crab Game", czyli gry, w której gracz musi zmierzyć się z podobnymi wyzwaniami, co postacie z serialu.

Crab Game to darmowa gra dostępna na Steamie, która w ostatnich dniach stała się bardzo popularna. Mocno nawiązuje do Squid Game – koreańskiego serialu, w którym gracze grają o życie podczas dziecięcych zabaw.

Zobacz wideo

Nie pierwsza taka próba

Crab Game to nic innego, jak próba odwzorowania świata Squid Game w wirtualnej rzeczywistości. Nie jest to jednak pierwsza tego typu inicjatywa. W grach takich jak Roblox i Minecraft już wcześniej pojawiły się projekty, które były wzorowane na hitowym serialu. Crab Game jednak jest nieco inaczej stworzony.

Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Tytuł przede wszystkim jest do pobrania za darmo na platformie Steam. Gra zadebiutowała 29 października, a już zanotowała okresy, kiedy to w miała aktywność na poziomie kilkudziesięciu tysięcy graczy jednocześnie. Ponadto jest ona chętnie oglądana na Twitchu. Tym bardziej warto pochwalić twórców, czyli Daniego Deversona i jego paczkę znajomych, którzy z gry uczynili darmową rozrywkę, nieposiadającą żadnych reklam lub mikropłatności. Innymi słowy, Crab Game nie zarabia na pomyśle wziętym ze Squid Game.

Jame 1v5Major 2021. Fenomenalne zagranie esportowej gwiazdy. Samemu ograł pięciu przeciwników! [WIDEO]

Rozbudowana wersja koreańskiego serialu

W Crab Game dostępnych jest 28 map i 9 różnych trybów rozgrywki. Są tutaj takie elementy jak [UWAGA SPOILER] gra w zielone, skakanie po szklanych platformach, czy nawet nieformalna runda, w której gracze w serialu mogli się bezkarnie zabijać we wspólnej sali. [KONIEC SPOILERU].

Produkcja ma trójwymiarową grafikę i perspektywę pierwszej osoby. W jednej grze może brać udział maksymalnie 35 osób. Jest to więc zrobione z nieco mniejszym rozmachem, ale jednak fani serialu mogą wypróbować Crab Game, by chociaż w części poczuć się jak postacie z telewizyjnych ekranów.

 
Więcej o: