Wielki sukces sprzedażowy AC: Valhalla. A to nie koniec

Od premiery Assassin's Creed: Valhalla minął niecały rok. Tak krótki okres pozwolił jej zarobić ogromne pieniądze dla Ubisoftu - 12. część kultowej serii jest już drugą najbardziej dochodową grą w historii studia.

Ubisoft kilka dni temu przedstawił raport finansowy za ostatni okres. Z danych możemy wyciągnąć kilka ciekawych danych, a także informacji na temat przyszłych planów dewelopera. Jedną z ciekawszych wiadomości jest sprzedażowy sukces Assassin’s Creed: Valhalla.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Wikingowie rządzą

Chociaż najwięksi fani serii Assassin’s Creed nadal wzdychają do czasów, gdy gra opowiadała historię renesansowych Włoch, po których poruszaliśmy się Ezio Auditore da Firenze, to największy sukces sprzedażowy odniosła część przenosząca nas do świata wikingów. Mowa oczywiście o najnowszym tytule spod serii AC – Valhalla.

Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Gra wyszła na świat 10 listopada 2020 i w niecałe 12 miesięcy podbiła rynek. Świadczą o tym nie tylko wyniki popularności, a także ocen, ale przede wszystkim raportu finansowego Ubisoftu. Francuskie studio poinformowało, że AC: Valhalla jest drugą, najbardziej dochodową grą w historii firmy. Ponadto świat wikingów zdecydowanie bardziej przemówił do graczy. Valhalla bowiem radzi sobie zdecydowanie lepiej niż Assassin’s Creed: Odyssey, biorąc pod uwagę analogiczne okresy po premierze. Najnowsza część generuje dziennie więcej przychodów przypadających na jednego użytkownika, a także DLC The Siege of Paris cieszy się ogromną aktywnością.

Nic dziwnego, że studio planuje „grzać" temat i wycisnąć z AC: Valhalli jak najwięcej. Ubisoft potrafił wypuszczać nowe części rok po roku, tym razem zapowiada się na nieco dłuższą przerwę pomiędzy premierami osobnych tytułów. Wszystko przez ogromną popularność Valhalli. Twórcy na razie pracują nad dodatkowym DLC do tej gry, który ma się ukazać w pierwszym kwartale 2022 roku. Tym samym prace nad nowym dodatkiem miały opóźnić produkcję kolejnej odsłony przygód Assassin’s Creed.

Kolorowe linie potrafią zdenerwować graczy FIFA 22.Linie denerwują graczy FIFA 22. "Dlaczego one są w grze"?

Kto numerem jeden?

Ubisoft w raporcie finansowym zawarł informację, że Assassin’s Creed: Valhalla jest drugim najbardziej dochodowym tytułem w historii firmy, osiągając taki wynik w mniej niż 12 miesięcy. Co w takim razie jest pierwsze?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bowiem Ubisoft nie przedstawił takiej informacji w swoich raportach. Gracze mogą się jedynie domyślać, bowiem mamy dostęp do takich danych jak chociażby najpopularniejsza gra studia. Według danych z sierpnia 2021 francuski deweloper sprzedał aż 25 milionów kopii Far Cry 5 – jest to jednocześnie najlepszy wynik firmy. Nie musi być to jednak jednoznaczne z najbardziej dochodową grą.

AWP Desert Hydra Pamiątka może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.Przedmiot w grze za duże pieniądze. Może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych

Więcej o: