Nietypowy pomysł twórców Far Cry 6. Społeczność jest podzielona

W sieci gracze zaczęli pokazywać wiadomości, które Ubisoft wysyła do graczy w celu zachęcenia do grania w Far Cry 6. Wielu osobom akcja nie przypadła do gustu.

Dosyć niedawno, bo 7 października premierę miała najnowsza gra Ubisoftu, Far Cry 6. Gra nie odbiła się jednak wielkim echem w świecie gamingu. Krytycy w większości ją chwalili, aczkolwiek wielu zarzucało twórcom ponowne wykorzystanie znanych schematów z poprzedniej części i brak innowacji. To najwyraźniej wpłynęło na małą liczbę aktywnych graczy w Far Cry 6.

Zobacz wideo

Nietypowe maile od Ubisoftu

Skąd taki wniosek? Jak się okazuje, posiadacze Far Cry 6 zaczynają otrzymywać od twórców maile z dosyć nietypowym zachęceniem do powrotu do gry. W ich treściach znajdziemy na przykład wypowiedź głównego antagonisty z produkcji, która brzmi tak. - Miło było obserwować, jak przegrywasz.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

W nich znajdziemy wypowiedzi głównego antagonisty Far Cry 6

- Cześć Rojas [postać, którą sterujemy w grze - dop. red.]. Chciałem Ci podziękować za pozwolenie mi na dobrowolne władanie na ziemiach Yara. Nie przejmuj się, wiesz, że Yara jest w odpowiednich rękach - to inny fragment maila, którego otrzymują gracze. Pod tymi podpisami można znaleźć napisane wielką czcionką "możesz to zrobić lepiej niż XYZ", gdzie XYZ oznacza małą liczbę godzin, którą ktoś spędził w grze.

T1, Lee 'Faker' Sang-hyeok, Worlds 2021Koreańska liga esportowa jak NBA? Chcą wprowadzić limit wynagrodzeń

Wiele mediów gamingowych krytykuje Ubisoft za takie podejście do zachęcania do rozgrywki. Trzeba przyznać, że jest ono nietypowe i pewnego rodzaju nowe na rynku. Jednakże, jak przyznaje wiele graczy i dziennikarzy, jest także po prostu niesmaczne. 

Aleksandra Tarnowska podczas turnieju w kategorii U2000.Skandal na mistrzostwach świata. Zabrali tytuł polskiej zawodniczce

Więcej o: