Wyłącz ten program! Ta firma odkryła sposób na zawieszające się gry

Zapewne sporo graczy spotkało się z mało płynną rozgrywką w różnych grach. Ubisoft zdradził rozwiązanie na problemy w swoich produkcjach - wyłączyć konkretne programy, takie jak chociażby Discord.

Lagujące gry to zwykle domena mało wydajnych komputerów. Czasami jednak problem dotyka graczy korzystających z lepszego sprzętu. Ubisoft doradził, co należy zrobić w takim wypadku. Producent wskazał na konkretne programy, które mogą powodować lagi w grach.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Przeciążony komputer

Źródło lagów w grze może być różne. Czasami winą obarcza się producenta, który przygotował źle zoptymalizowaną produkcję, nie radzącą sobie na nieco słabszych sprzętach. Czasami wina leży po stronie komputera – jednym z powodów gorszego działania gry może być złe chłodzenie urządzenia lub zbyt duża temperatura pomieszczenia. Źródeł problemów jest sporo i czasami ciężko je zidentyfikować.

Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Ubisoft wyszedł z pomocną ręką do graczy i doradził, co należy robić, by uniknąć lagów w grze. Warto zaznaczyć, że mowa jest tutaj tylko o produkcjach Ubisoftu. Są to takie tytuły jak Far Cry, Watch Dogs czy seria Assassin’s Creed, problem może więc dotyczyć sporego grona osób. Wydawca przekazał banalną radę – przede wszystkim należy zamknąć nieużywane aplikacje, działające w tle i spowalniające system. Francuska firma poszła jednak o krok dalej i wskazała programy powodujące problemy.

FIFA 22Darmowa paczka w FIFA 22 już dostępna. Sprawdź, jak ją odebrać!

Discord na czarnej liście

Dostało się kilku znanym aplikacją. Przede wszystkim mowa tutaj o Discordzie i TeamSpeaku – dwóch najpopularniejszych komunikatorach głosowych. Oba programy cieszą się ogromną popularnością wśród graczy, którzy rozmawiają ze sobą nie tylko podczas wspólnej gry online, ale także podczas posiadówek przy komputerze. Według Ubisoftu, jeśli chcemy zlikwidować lagi, w pierwszej kolejności powinniśmy wyłączyć właśnie Discorda i TeamSpeak.

Kto jeszcze znalazł się na niechlubnej liście? Są to takie programy jak Hamachi, Nexus Launcher, uTorrent i SteelSeries Engine – wszystkie cieszące się popularnością głównie wśród graczy. Ubisoft podał jeszcze jedną wskazówkę – wyłączyć eksperymentalne sługi aplikacji NVIDIA GeForce Experience i Radeon Software. Jak widać według Ubisoftu wszyscy są winni, poza samym producentem gier. Co ciekawe francuski deweloper kilka tygodni temu został wybrany na najbardziej znienawidzonego producenta gier wideo na świecie według raportu RAVE Reviews.

Astralis cieszy się z triumfu na StarLadder Berlin Major 2019Major 2021. Tutaj dominują Brazylijczycy i Duńczycy. Skromna reprezentacja Polski

Więcej o: