Konami znowu przeprasza fanów. eFootball musi poczekać na naprawę

Nowa piłkarska gra Konami - eFootball 2022 - należy do najgorszych premier roku w branży gier wideo. Symulator miał pod koniec października otrzymać ważną aktualizację, jednak musi na nią jeszcze trochę poczekać. Twórcy przeprosili już fanów.

eFootball 2022 to darmowa gra piłkarska, która jest następcą Pro Evolution Soccer. Miała być tegoroczną konkurencją na rosnącą w siłę FIFĘ od EA Sports. Na grę już podczas premiery spłynęła jednak fala krytyki, a producenci zapewniali fanów, że nadchodząca aktualizacja poprawi rozgrywkę.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Naprawa musi poczekać

Nadchodząca aktualizacja ma dużo zmienić w świecie eFootballu. Producenci nie ujawnili czym dokładnie się zajmą, nie podano również listy poprawek. Niemniej jednak japońska firma zapewniła, że będzie to aktualizacja, która znacząco poprawi rozgrywkę.

Na razie na naprawę musimy poczekać. Pierwotnie zakładano, że aktualizacja pojawi się w Internecie 28 października. Producenci jednak przesunęli termin na początek listopada, nie doprecyzowując w jaki dzień to nastąpi. Informacje na ten temat mamy otrzymać „w najbliższym czasie".

Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Konami w oficjalnym komunikacie przeprosiło za opóźnienia. Czym mogą być spowodowane? Tego producent nie przekazał, możemy się jednak domyślać, że Konami zabrakło czasu na dopracowanie aktualizacji.

Założyciele Honoris, Wiktor 'TaZ' Wojtas oraz Filip 'NEO' KubskiPolscy esportowcy znani na całym świecie. Dzisiaj budują własny projekt

Utracone zaufanie graczy

eFootball przeszło w negatywnym sensie do historii. Gra podczas premiery zebrała fatalne recenzje, a na Steamie osiągnęła najgorszą ocenę w historii platformy. Wpadki i błędy gry w szybkim tempie rozpowszechniły się w Internecie. Producenci równie szybko przeprosili za swój produkt, prosząc o poczekanie na ocenę do pierwszej aktualizacji, która miała znacząco wpłynąć na rozgrywkę. Obiecany update nadejdzie dopiero w listopadzie.

Gra nie podbiła serca graczy, mimo że jest darmowa. Producentom zarzucono, że wypuścili na świat niedopracowany produkt, nad którym rzekomo pracowali 2 lata. Być może przesunięcie daty wydania dużej aktualizacji jest próbą uniknięcia błędu z dnia premiery, kiedy to na rynek trafiła gra wymagająca jeszcze wielu poprawek.

PEC4Gracze mówią o treningach z TaZem i NEO. "To dodatkowa motywacja dla każdego!"

Więcej o: