Kolejna obsuwa Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3. CD Projekt RED nie dotrzymało słowa

Sprawdził się czarny scenariusz - zapowiadane, next-genowe wersje Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077 trafią do sklepów najwcześniej w 2022 roku. Producenci tym samym nie dotrzymali słowa danego jeszcze we wrześniu 2021.

Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Wielu graczy czeka z niecierpliwością na Wiedźmina 3: Dziki Gon i Cyberpunka 2077 w wersji na najnowsze konsole. Niestety będą musieli jeszcze chwilę poczekać – premiera została przesunięta o kilka miesięcy.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Na next-genowe wersje jeszcze poczekamy

CD Projekt RED w oficjalnym oświadczeniu przedstawił swoje plany wydawnicze dotyczące Wiedźmina 3: Dziki Gon i Cyberpunka 2077. Z treści komunikatu możemy się dowiedzieć, że obie gry w wersji na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S zostaną wydane dopiero w 2022 roku. W przypadku Cyberpunka wskazano termin wydania na pierwszy kwartał, zaś Wiedźmin 3 na sklepowych półkach pojawi się w drugim kwartale 2022 roku.

Skąd ta obsuwa? Wygląda na to, że producenci źle oszacowali czas potrzebny na przygotowanie się do nowych wersji. – Opierając się na rekomendacji przedstawionej przez zespoły produkcyjne zdecydowaliśmy się przesunąć premiery na rok 2022 – wyczytamy w komunikacie.

Dying Light jest niedostępne w Niemczech. Polska gra zakazana w Niemczech. Odbije się to na sprzedaży w całej Europie

REDzi nie dotrzymali słowa

Taka wiadomość od polskiej firmy to z pewnością rozczarowanie wśród wielu fanów. Przypomnijmy, że w lipcu, na WitcherCon, studio zapowiedziało premierę wersji Wiedźmina na nowe konsole na rok 2021. W styczniu zaś przedstawiono podobny plan wydania Cyberpunka 2077 na PS5 i Xbox Series X/S. Co więcej jeszcze we wrześniu pojawiły się w Internecie informacje, że CD Projekt RED jest na dobrej drodze, by ukończyć obie wersje gier. Stało się jednak inaczej.

W przypadku Cyberpunka 2077 wiele osób czeka na wersje next-genowe, by zabawić się po raz pierwszy rozgrywką na nowych konsolach. W przypadku Wiedźmina możemy się spodziewać dużego skoku jakościowego – gra powinna chodzić płynniej czy po prostu lepiej wyglądać. Przypomnijmy, że trzecia część przygód Geralta z Rivii pojawiła się w 2015 roku, wersja na PS5 i Xbox Series X/S mogłaby nadać świeżości temu tytułowi. Na razie się jednak o tym nie przekonamy.

God of War Legendarny tytuł zmierza na komputery. Gracze czekali na to od dawna

Więcej o: