Assassin's Creed: Valhalla z nowym dodatkiem. Niektórzy zagrają za darmo

Dziś odbyła się premiera nowego dodatku do Assassin's Creed: Valhalla - Discovery Tour. Dostęp do niego za darmo otrzymają wszyscy posiadacze "podstawki". Istnieje również możliwość kupna dodatku osobno.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Assassin’s Creed: Valhalla to kolejna gra z legandarnej już serii AC opowiadającej w głównej mierze o konflikcie zakonu templariuszy z bractwem asasynów. Edycja „Valhalla" przenosi gracza do świata wikingów i jest najnowszą częścią serii.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Co wprowadza dodatek?

Discovery Tour to specyficzny dodatek. Przede wszystkim twórcy próbują graczom przedstawić dalszą część historii wikingów i Anglosasów. Podczas rozgrywki gracz wciela się w jednego z czterech bohaterów. W trakcie może pogłębić swoją wiedzę na temat wikingów. Poznamy ich historię i zwyczaje.

Dodatek to połączenie gry wideo z programem edukacyjnym. Co ciekawe przygotowywano go we współpracy z historykami i archeologami, którzy stanowili merytoryczne podparcie produkcji. Podczas rozgrywki gracz odwiedzi Norwegię IX wieku, ale także zajrzy na terytorium Anglii, na którym to ówcześni wikingowie dopuszczali się najazdów.

 

Discovery Tour inne niż wszystkie

Nie jest to pierwszy tego typu dodatek w historii serii – już podczas edycji Origins i Odyssey producenci wzbogacali swoje gry częścią Discovery Tour. W przypadku Valhalli mamy jednak do czynienia z rozszerzoną wersją dodatku. Poprzednio gracz mógł jedynie zwiedzić miejsce i posłuchać narratora opowiadającego historię. Teraz dochodzi do tego element gry w postaci wykonywania zadań. Dzięki temu gracz znajdzie się w centrum wydarzeń, zamiast przyglądać się im z boku.

Dodatek w formie DLC jest dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy podstawowej wersji Assassin’s Creed: Valhalla. Dotyczy to wszystkich platform – PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu dodatku jako samodzielnej wersji. Jest jeden warunek – ta opcja jest dostępna jedynie na PC-tach. Cena wynosi 79,90 zł.

Dying Light jest niedostępne w Niemczech.Polska gra zakazana w Niemczech. Odbije się to na sprzedaży w całej Europie

Więcej o: