Sony zainwestuje w Polsce? Ogromne pieniądze w grze

Japońska firma Sony Computer Entertainment, odpowiedzialna za takie produkty jak PlayStation wkrótce ma przeznaczyć ogromne pieniądze na przejęcie kilku studiów. Japończycy być może zajrzą do Polski, by kupić tutaj firmę produkującą gry komputerowe.

Sony to jeden z największych graczy na rynku gier wideo. Japońska firma rozpoczęła w ostatnim czasie przejmowanie mniejszych firm. Mówi się, że Azjaci wkrótce zajrzą do Europy, by przejąć tutejsze uzdolnione i rozwijające się studia.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Trwa ekspansja Sony

Nie tak dawno japoński gigant przejął Bluepoint Games. Wygląda na to, że na tej jednej firmie się nie skończy. Wkrótce być może zobaczymy kolejne przejęcia w wykonaniu Sony. Tak przynajmniej twierdzi inwestor Adam Berggren, który przygotował na ten temat specjalny raport opublikowany na Marsipan Games.

Inwestor tłumaczy w nim, że Sony obecnie znajduje się na mocnej pozycji na rynku. Różni się to od sytuacji firmy jeszcze przed 10 laty, kiedy Japończycy mieli sporo problemów na różnych płaszczyznach. Teraz w Sony trwa czas „hossy", którą chcą wykorzystać, by skupić kilka mniejszych firm. Japońska marka nie będzie przejmowała dużych graczy. Według Berggrena firma może mieć od 13 do nawet 18 miliardów dolarów przygotowanych na te operacje.

Polska wśród potencjalnych sprzedawców

Inwestor w swoim raporcie pochylił się również nad możliwymi kierunkami ekspansji. – Spodziewam się przejęć w krajach, gdzie Sony ma braki. Może być to Wschód, czyli głównie Japonia i China, ale także niektóre części Europy jak Polska. Być może Sony ruszy także na Kanadę – twierdzi Berggren.

Kierunek Polska jest dosyć oczywisty dla branży gier. W kraju nad Wisłą funkcjonuje bardzo dużo utalentowanych deweloperów, którzy tworzą popularne gry, głównie na komputer. Poza oczywistymi przykładami jak Cyberpunk 2077, seria Wiedźmin czy Dying Light istnieje sporo gier, którymi interesują się gracze na całym świecie. Doskonale świadczy o tym bardzo duża liczba polskich gier na wysokich pozycjach na Liście Marzeń Steam.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.