Chiński gigant inwestuje w polską firmę. Rośnie nowa potęga?

Krakowski twórca gier komputerowych z gatunku horror, Bloober Team, ogłosił zawiązanie współpracy z chińskim gigantem technologicznym, Tencentem.

W środę 6 października ogłoszono wszystkich akcji krakowskiej spółki Bloober Team posiadanych przez fundusz Rockbridge TFI. Polska firma inwestycyjna posiadała blisko 22% kapitału zakładowego spółki. W piątek okazało się, że kupcem wspomnianych akcji jest chiński gigant technologiczny - Tencent. 

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

Krakowska firma usatysfakcjonowana podjęciem nowej współpracy

- Jesteśmy zaszczyceni zainteresowaniem Tencenta i cieszymy się, że możemy powitać go jako naszego nowego akcjonariusza - przyznał Piotr Babieno, prezes Bloober Team. 

Polski deweloper jest dobrze znany z produkcji gier z gatunku horroru. Bloober Team odpowiedzialny był za stworzenie hitu 2021 roku, The Medium, oraz dwóch części Layers of Fear. Trzecia część drugiego ze wspomnianych tytułów ma mieć premierę w 2022 roku.

Chiński inwestor poszerza swe wpływy w świecie gamingu

Tencent za to jest jednym z największych inwestorów na świecie, jeżeli chodzi o ekosystem gamedevu. Chiński gigant posiada 100% udziału w Riot Games, twórcy takich produkcji jak League of Legends, VALORANT czy Teamfight Tactics. Posiada on także akcje Epic Games czy Ubisoftu. 

Krakowski producent nie kryje zadowolenia z nawiązania współpracy z Tencentem. - Cieszymy się, że mamy go na pokładzie - dodaje prezes Bloober Team. Firma planuje w najbliższych latach umocnić swoją pozycję w świecie horrorów. Niedawno poinformowała ona o zawarciu umowy z Take-Two Interactive, amerykańskim wydawcą gier. To właśnie pod jego skrzydłami mają zostać wydane niektóre z najbliższych tytułów Bloober Teamu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.