Jak wyglądał PEC4? Duże zmiany w rozgrywkach

Za nami czwarty sezon Polish Esport Cup, który obfitował w wiele emocji. Poznaliśmy zwycięzców w CS:GO i R6S. W przypadku CS-a najlepszą ekipą było Forsaken, a w Rainbow Six Siege zwyciężyli gracze Skillstars.

Czwarta edycja Polish Esport Cup miała wiele innowacji, na których skorzystali nie tylko gracze, ale także kibice.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Duże zmiany w CS:GO

Przed startem czwartego sezonu Polish Esport Cup organizatorzy ogłosili szereg zmian, które miały na celu uatrakcyjnić rozgrywki, zapewnić pole do rozwoju graczom nieznanym szerszej publiczności, a także zaangażować legendy polskiej sceny. Każdy z tych aspektów się udał, bowiem w tej edycji PEC wiele meczów było na styk, byliśmy świadkami kilku niesamowicie zaciętych dogrywek, a same spotkania przynosiły dużo emocji. Na koniec poznaliśmy cztery najlepsze drużyny, którym przydzielono mentorów.

TaZ, Minise, Neo, czy Loord bardzo zaangażowali się w mentorowanie młodym graczom. Każdy z zespołów miał dedykowany kanał komunikacji, na którym mógł się konsultować ze swoim mentorem. Ci byli obecni na treningach i meczach, a także przekazali swoje cenne doświadczenie. Dzięki temu gracze mogli poprawić swoje nawyki, nauczyć się reagować na wydarzenia na mapie, czy wreszcie przygotować nowe, ciekawe taktyki. Dla zawodników, którzy dopiero zaczynają swoją esportową przygodę to na pewno była świetna inicjatywa i mogli wiele z niej wynieść.

Dużo wnieśli także influencerzy, gdyż podczas Polish Esport Cup angażowali kibiców oraz swoich odbiorców. Do tego w trakcie czwartego sezonu Polish Esport Cup zaszło wiele zmian na transmisji, która znacznie została ulepszona. Dzięki nowym efektom i realizacji na wysokim poziomie kibice mogli czerpać jeszcze większą przyjemność z oglądania spotkań w tej edycji PEC.

Nowości w R6S

W czwartym sezonie Polish Esport Cup do zmian doszło także w Rainbow Six Siege. Jedną z najważniejszych nowości było wprowadzenie formatu ligowego dla aż dziesięciu ekip. Te zespoły mogły rywalizować o wyjście do play-offów, w których walczyły o wysoką pulę nagród. Nowy format rozgrywek sprawił, że zmagania były bardziej emocjonujące przez dłuższy czas, a w efekcie kibice mogli cieszyć się wysokim poziomem rozgrywek.

Kolejną nowością w czwartym sezonie PEC był zupełnie nowy format konkursów. Zamiast standardowych kluczy do gier tym razem kibice i gracze mogli wziąć udział w specjalnej akcji, gdzie za wykonanie zadań dostali losy. Do wygrania były bardzo duże nagrody, jak specjalny, gamingowy monitor, chłodzenie wodne, czy pad do Xboxa. To duże nagrody przygotowane właśnie specjalnie dla kibiców. Ci mogli korzystać także z produktów dnia. To była specjalną promocja dostępna na stronie naszego partnera, gdzie codziennie był do kupienia sprzęt w atrakcyjnej cenie!